Пульс Exclusive
Різне

У центрі Кропивницького планують збудувати кілька сучасних багатоповерхівок: що відомо

В центральній частині Кропивницького (в межах вулиць Михайлівської та Миколи Смоленчука) планують звести чотири сучасні багатоповерхівки. Після введення об’єкту в експлуатацію частину квадратних метрів забудовник передасть громаді.

Про це пульS повідомив представник фірми-забудовника Гліб Підковського, який виступав перед депутатами на сесії Кропивницької міської ради 2 вересня.

Чому вносять зміни до Генплану: трохи матчастини

Рішення, яке затвердила сесія, передбачає здійснення кроків щодо внесення змін до містобудівної документації Генерального плану та Плану зонування території міста Кропивницького щодо земельної ділянки в межах вулиць Михайлівської та Миколи Смоленчука площею 0,8274 га.

За словами представника забудовника Гліба Підковського, підприємство «ТЕРРА 2006» орендує зазначену земельну ділянку ще з 2008 року.

«Тоді вона (прим. – земельна ділянка) визначалася як зона для багатоквартирної житлової забудови. Але згодом при розробці плану зонування міста Кіровограда більшу її частину віднесли до земель рекреації, «загнавши» таким чином містобудівну документацію у протиріччя з земельною кадастровою документацією (згідно витягу ДЗК, вказана земельна ділянка призначена для житлової забудови)».

Крапку в цих протиріччях поставив суд, скасувавши зонування в частині земельної ділянки. Відтак, необхідно загалом вносити зміни до містобудівної документації Генплану й Плану зонування території міста Кропивницький.

Виконком розглянув і погодив аналітичний звіт «про містобудівний моніторинг містобудівної документації та встановлені розбіжності з питань використання земельної ділянки з кадастровим номером 3510100000:36:304:0014».

Після цього проект рішення потрапив на сесію.

Планується будівництво на чотири секції

За задумом, в межах вулиць Михайлівської та Миколи Смоленчука, мають з’явитися чотири багатоповерхівки із сучасним плануванням. Після зведення об’кту забудовник передасть громаді міста житлові квадратні метри на загальну суму чотири мільйони гривень. Тобто, площа виділятиметься в еквіваленті на один мільйон гривень з кожної секції.

Цей момент, зокрема, зафіксовано у Меморандумі, який був підписаний між приватним підприємством «ТЕРРА 2006» і Кропивницькою міською радою 25 серпня.

Багатоквартирні будинки займуть 30% площі орендованої земельної ділянки, а загальна житлова площа складе близько 17 тисяч квадратних метрів. Передбачається облаштування прибудинкової території, зведення дитячого майданчика, а також спорудження відповідних укриттів.

Проєктами ескізів майбутнього будівництва обіцяють поділитися після проходження подальших процедур.