Президент України Володимир Зеленський розповів про спеціальний пакет підтримки бізнесу та працівникам на час війни.
Про це інформує пульS із посиланням на сайт Мінфіну.
Хто і від яких податків звільняється
За словами Президента, фізичні особи підприємці (ФОПи) першої і другої групи повністю звільняються від ЄСВ.
Підприємства та ФОПи третьої групи звільняються від сплати ЄСВ за найманих працівників, які були призвані до лав Збройних Сил та інших захисних формувань, у тому числі тероборони.
«Звільнення від сплати податку на землю та орендної плати за землю державної і комунальної власності на всіх територіях, де ведуться бойові дії. Усе це — на час воєнного стану та ще мінімум на рік після його завершення», — додав Зеленський.
Також, за словами Володимира Зеленського, відтерміновується сплата податків для всіх підприємств, які не спроможні їх заплатити.
Пакет допомоги розширюватиметься
«Це тільки перша частина великого пакету допомоги. Урядової підтримки. Усі керівники центральної влади мають чітке завдання: розробити таку систему дій, щоб відновлення України було швидким. Та орієнтувалося на людей. На те, щоб ми всі повернулися до звичайної роботи. Коли повернемо наш мир», — зазначив він.
Зеленський також подякував усім власникам і керівникам підприємств, «які продовжують працювати і виконують зобовʼязання перед працівниками».
«Платити зарплату людям — навіть якщо компанія не працює, як раніше — це захищати Україну. Держава всі свої зобовʼязання виконує. Проіндексовані пенсії — вже у людей. Зарплата в бюджетній сфері виплачується так, як це і має бути», — резюмував він.
Як свідчать результати опитування Європейської бізнес-асоціації, попри війну:
- 52% українських компаній продовжують працювати, хоч і з невеликими проблемами,
- 27% компаній тимчасово призупинили свою діяльність.
Більшість бізнесів підтримують армію чи Територіальну оборону:
- 41% допомагають фінансово,
- 35% підтримують працівників, які захищають країну;
- 31% постачають продукти,
- 29% — послуги,
- 16% — ліки,
- 9% — засоби захисту й оборони.
Нагадаємо, 3 березня Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому законопроєкти № 7121−1 і № 7125 щодо особливостей оподаткування й подання звітності у період дії воєнного стану. Документами передбачається насамперед припинення податкових перевірок на час воєнного стану.
Також подавати звіти й інші документи можна через 90 днів після припинення чи скасування воєнного стану.