Пульс Exclusive
Різне

В Кропивницькому не виключають перегляд соціальних пільг і нових дотацій “Теплоенергетику”

Про це стало відомо сьогодні, 25 січня, на ранковій апаратній нараді міського голови Кропивницького Андрія Райковича. За його словами, ситуація, спричинена підвищенням тарифів на газ, електроенергію та воду, тільки ускладнюється і є досить серйозною для місцевого бюджету, інформує пульS.

Андрій Райкович повідомив, що минулого тижня мав розмову із Прем’єр-міністром України. Однак “центр не поспішає вирішувати проблеми регіонів”.

“Розмова була непростою. Центр просить нас взяти на себе додаткові навантаження. Зараз країні важко».

У тому числі, розрахунок і подачу тарифів у “Нафтогаз”.

Водночас міський голова зазначає, що місто має право укладати договір на постачання газу з будь-яким постачальником на ринкових умовах. Однак зараз він перебуває в “зв’язаному” становищі через борги перед “Нафтогазом”.

«Саме тому проблема з бюджетом залишається актуальною і напруженою. Ми не можемо розраховувати на бюджет розвитку і навіть стовідсотковий бюджет на захищені статті. Соціальні виплати також можуть бути переглянуті», – додав Андрій Райкович.

Він також повідомив, що збитки “Теплоенергетика” в минулому році перевищують 100 мільйонів гривень. Відповідно, вони будуть покриватися з міського бюджету. Цього року ситуація особливо не змінилася. Незважаючи на плюсову температуру, зупинити котельні зараз неможливо. Крім того, підприємство не отримає гроші за раніше вироблене тепло.

Андрій Райкович доручив юридичному управлінню спільно з управлінням ЖКГ розробити подальший план дій щодо напрацювання документів, які будуть виноситися на розгляд виконавчого комітету та на сесію міської ради, яка відбудеться 2 лютого.