Пульс Exclusive
Різне

В осередках “АллатРи” провели обшуки: керівником цього руху в місті значиться чиновник Кіровоградської ОВА

Служба безпеки спільно з Національною поліцією нейтралізувала міжнародну організацію АллатРа.

У результаті багатоетапної спецоперації у Києві та інших регіонах України заблоковано підривну діяльність понад 20 осередків цього угруповання, які діяли на користь спецслужб рф, повідомили в прес-службі СБУ.

Під час обшуків в «осередках» секти та у помешканнях фігурантів на Київщині, а також у Дніпропетровській, Кіровоградській, Волинській, Сумській та Харківській областях виявлено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, літературу, документи та інші докази незаконної діяльності”, – ідеться, зокрема, у прес-релізі силовиків.

Зазначається також, що на підставі зібраних доказів керівництву та учасникам АллатРа готується повідомлення про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 1, ч. 2 ст. 111 (державна зрада);
  •  ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • ст. 436-1 (пропаганда комуністичного тоталітарного режиму);
  • ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, глорифікація її учасників).

Триває розслідування для встановлення всіх учасників злочинної організації та притягнення їх до відповідальності. 

Відповідно до даних із системи opendatabot, у Кропивницькому керівником представництва так званого міжнародного руху “АллатРа” є керівник Управління комунікації Кіровоградської ОВА Віталій Останній.

Чиновник пообіцяв “згодом” більш розлого прокоментувати свою приналежність до організації виданню “Без купюр“, зазначивши, що “реальна ситуація трішки інша. Але по реєстрах я там значусь керівником”.

Видання стверджує, що попри сумнівну репутацію організації, про яку місцеві журналісти писали ще в 2016-му році, Віталій Останній не тільки не дистанціювався від “АллатРи” й не спромігся внести нові дані щодо керівництва до реєстру, а й популяризував цю організацію у своєму Фейсбуці ще принаймні в 2020 та 2021-ому роках.

колаж – “Без купюр”