Пульс Exclusive
Різне

Великдень в умовах воєнного стану: як у Кропивницькому готуються відзначати Воскресіння Христове

Підготовка до відзначення Воскресіння Христового в умовах воєнного стану у Кропивницькому стала головним питанням порядку денного засідання комісії з питань свободи совісті та діяльності релігійних організацій у новому складі сьогодні, 29 березня. Провів засідання секретар міської ради Олег Колюка.

Про це повідомили в прес-службі міської ради.

У роботі комісії взяли участь керівники виконавчих органів міської ради, комунальних підприємств, правоохоронці та представниками релігійних організацій.

«Сьогоднішнє відкрите засідання стосується питання підготовки міста до Великодня, що відзначатиметься цього року 16 квітня. І наше завдання зробити все можливе, щоб відзначення Воскресіння Христового відбулося без надзвичайних подій: забезпечити охорону громадського порядку, безперебійний рух громадського транспорту, надати допомогу представникам релігійних організацій у вирішенні питань благоустрою прилеглих територій до храмів», – підкреслив Олег Колюка.

Загалом засідання пройшло у конструктивному руслі із предметним опрацюванням конкретних питань наведення ладу на територіях навколо культових споруд, заходів безпеки, протипожежної охорони та роботи громадського транспорту у цей день.

Всі прохання від представників релігійних організацій щодо допомоги у прибиранні – а це здебільшого потреба у техніці для вивезення сміття, відновленні зовнішнього освітлення на території храмів — враховані.

Також детально обговорили безпекові заходи в умовах воєнного стану. Тут є чіткі вимоги: це і перебування вірян в храмах вночі під час комендантської години (наразі вона встановлена з 23.00 до 05.00), і наявність укриттів з вказівниками до них не далі ніж за 500 метрів від культових споруд, і відсутність у храмах та біля них скупчень людей.

Робота громадського транспорту у ці святкові дні, попередньо, розпочнеться із 05.00 ранку. Можливо, що на період Великодніх свят буде скоригована і комендантська година.

«Наше головне завдання — це безпека усіх містян, але разом з тим необхідно подбати про можливість людям відзначити цей особливий для вірян день. Очікуємо зміни у режимі комендантської години. Якщо таке рішення прийме обласна військова адміністрація, ми доведемо цю інформацію до відома широкого загалу. Що стосується безпекових питань: об’єкти укриття, вказівники до них, протипожежна охорона, наявність вогнегасників, відсутність скупчень – це все буде контролюватися. Ми просимо і керівників релігійних громад, і кропивничан неухильно дотримуватися правил правого режиму воєнного стану», – наголосив Олег Колюка.

Принагідно керівники релігійних громад подякували за ефективно налагоджений діалог та взаємодію із міською владою і висловили свою готовність допомагати органам місцевого самоврядування, зокрема, у роботі з ВПО.