Пульс Exclusive
Різне

Відбулося перше засідання Муніципальної ліги Кіровоградщини. Як це було і про що говорили

Сьогодні, 18 лютого, у Кропивницькому відбулося перше засідання Муніципальної ліги, на яке завітали керівники громад з усієї Кіровоградщини. За словами ініціатора зібрання – голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги – Муніципальна ліга має стати «голосом громад» і сприяти ефективній співпраці та взаємодії між органами місцевого самоврядування.

Очільник обласної ради акцентував увагу присутніх на запланованих конкурсах грантів для розвитку громад на умовах співфінансування, необхідності напрацювання Програми кадрового резерву медиків та спільного й дієвого діалогу між громадами.

«Кіровоградщина – це не окремі 49 територій. Кіровоградщина – це 49 громад, об‘єднаних спільною метою і місією розвитку. І саме від наших дій, роботи, від прийнятих нами рішень залежить, як ми виконаємо покладені людьми на нас зобов`язання. Я б дуже хотів, щоб тут не було політики, особистих амбіцій. Ми з вами за круглим столом. Ми сидимо так, щоб дивитися один одному в очі. Щоб відверто говорити про стан справ. Щоб чути один одного і щоб спільно зосередитися на важливих робочих питаннях для своїх громад», – підкреслив Сергій Шульга.

За круглим столом керівники районних, сільських, селищних та міських рад обговорили нагальні питання для своїх територій.

«На більшість викликів у державі найперше реагують саме органи місцевого самоврядування. Дякую, що наразі маємо такий відкритий майданчик для спілкування і можливість донести свої позиції. Принаймні ми повинні розуміти логіку прийняття тих чи інших рішень на рівні області», – зазначив міський голова Новоукраїнки Олександр Корінний.

За його словами, слід уникати політизації певних процесів у громадах, адже подекуди це не сприяє розвитку самих територій.

У свою чергу, Маловисківський міський голова Юрій Гульдас вважає, що в подальшому не зайвим було б визначити й делегувати представника від Муніципальної ліги, який доносив би позицію громад при розподілі коштів, приміром, на ремонт доріг місцевого значення.

Міський голова міста Гайворон Роман Валуйко переконаний – досягти результату для розвитку громад Кіровоградської області можна лише спільними зусиллями. Цьому сприятиме робота нового дорадчого органу.

«Маємо гарний приклад взаємодії органу місцевого самоврядування із народними депутатами та місцевою владою на прикладі відновлення роботи «вузькоколійки» в Гайвороні. Завдяки такій комунікації вдалось відновити роботу залізниці. Після цього в нас запрацювали туристичні маршрути».

Обговорили також економічні питання. Зокрема, актуалізували тему залучення коштів у громади на реалізацію інвестиційних проектів.

Очільниця Фонду підтримки та підприємництва Ольга Ковальова-Алокілі закликала керівників громад закладати кошти в місцеві бюджети на співфінансування проектів, які можуть бути реалізовані завдяки співпраці з Фондом. Нагадаємо, що в 2021-му році Фонду підтримки підприємництва вдалося реалізувати 7 проєктів за 7 місяців.

Говорили і про бюджетні кошти, точніше, про їх рівномірний розподіл на території.

«Подекуди ефективності реалізації від окремих програм не видно, бо вони виконуються хаотично. Відтак необхідним є цільове планування. Має бути система в межах регіону. Кошти мають розподілятись пропорційно», – зауважив голова Новоукраїнської РДА Олександр Небога.

За словами голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги, також планується створення інвестиційної ради.

Наприкінці засідання члени Муніципальної ліги обрали робочий орган – секретаріат, до якого увійшли представники від чотирьох районів Кіровоградщини. Обласну раду в ньому представлятиме Юрій Семенюк.

Своїми завданнями Муніципальна ліга визначила сприяння конструктивній та широкій взаємодії органів місцевого самоврядування в області, спільна робота над реалізацією проєктів соціально-економічного та культурного розвитку громад, детальне вивчення інвестиційного потенціалу та створення актуальних інвестиційних пропозицій, підготовка дієвої стратегії розвитку області, залучення коштів із обласного та державного бюджетів, ДФРР та інших фондів, програм закордонних партнерів для розвитку громад тощо.

Фото: прес-служба Кіровоградської обласної ради .