Пульс Exclusive
Різне

Війна очима дітей: у Кропивницькому презентували виставку юних художників (ФОТО)

На вебсайті художньо-меморіального музею Олександра Осмьоркіна у Кропивницькому презентовано виставку творів юних художників про війну “Наш дім – Україна!”

Про це повідомили в Кропивницькій міській раді.

Її учасниками є учні відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького (завідувач відділу Ольга Краснопольська) та художнього класу Таращанської дитячої музичної школи Київської області (викладач Оксана Журавель), а також вихованці студії “Дизайн та декор” Міського палацу дітей та юнацтва Дніпровської міської ради (керівник студії Марія Рахманова).

Експозицію виставки складають майже 100 творчих робіт 52 авторів, віком від 6 до 18 років, виконаних в різних образотворчих техніках: кольорові олівці, фломастер, гуаш, акварель, гелева ручка і навіть лінорит, зроблений на основі документальних фото жахливих подій війни.

Про те, як створювалися малюнки, як діти сприймають сучасну українську реальність і як мріють про мирне, світле, щасливе життя  розповідає одна з організаторок виставки завідувачка відділу образотворчого мистецтва Дитячої школи мистецтв міста Кропивницького Ольга Краснопольська.

– Більшість малюнків були зроблені в перші, найважчі морально тижні війни. Давала дітям актуальні завдання, щоб сидячи у бомбосховищах, коридорах, підвалах, вони не тільки слухали розмови дорослих і зведення з передової, а й відволікались на “термінове і вкрай важливе завдання” від Ольги Сергіївни. Багато хто з дітей таким чином залишав на папері свої думки, тривоги, страхи. Батьки надсилали мені фото робіт і дітей зі сховищ, навіть відео, де вони малюють, співаючи українських пісень. Ми викладали  роботи в соцмережах, для  діток, особливо у таких надскладних умовах, дуже важливо знати, що їх почули і побачили. А виставка, хоч і віртуальна, в музеї – це ще важливіше і для дітей, і для батьків, і для викладачів, і для всіх тих, хто нас захищає зараз.

Цією віртуальною виставкою юні митці та їх творчі наставники долучаються до всеукраїнського проєкту “Мамо, я бачу війну” (“Mom, I see war”), який реалізується ГО “Лабораторія первинного розміщення токенів. Україна”, Українським фондом стартапів, Агенцією публічних комунікацій Perfect PR, ГО “Меморіал імені Василя Стуса”, Навчально-науковим інститутом права Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України, головною ідеєю якого є: “Війна та мир в Україні на малюнках дітей стануть основою для найбільшого у світі маніфест-колажу, який назавжди залишиться в цифровій мережі за допомогою технології NFT“.

Ознайомитися з виставкою творів юних художників про війну “Наш дім – Україна!” можна на вебсайті музею: http://osmerkinmuseum.kr.ua/ex/avt189_u.html