Пульс Exclusive
Різне

Вибили двері, забрали телефон: правоохоронців звинувачують у замовних обшуках

Сьогодні, 14 лютого, на Кіровоградщині слідчі поліції у супроводі представників СБУ вкотре і з того ж самого приводу – придбання екскаватора для Смолінського водоканалу та канало-промивного мулососу – прийшли з обшуками додому до в.о. генерального директора ОКВП «Дніпро-Кіровоград» Олександра Пісного та радника з питань енергоефективності Сергія Кареліна.

Про це йдеться на сторінці підприємства, інформує пульS.

“Традиційно шукали міфічну «чорну бухгалтерію» щодо придбання цих двох вкрай потрібних водоканалам і придбаним нижче ринкової ціни транспортних засобів. Чекати на адвоката відмовилися – очільнику ОКВП «Дніпро-Кіровоград» вибили двері в квартиру та вилучили телефон. Так само вилучили телефон і в його радника – Сергія Кареліна”, – повідомляє прес-служба ОКВП.

Водночас на усіх об’єктах ОКВП «Дніпро-Кіровоград» пройшли обшуки по іншому кримінальному провадженню від 6.12.2022 року за ведення господарської діяльності з 2020 року. Нагадаємо, в.о. гендиректором підприємства Олександр Пісний призначений з 29 грудня 2021 року. До цього ОКВП очолював Роман Ілик.

Мова йде про придбання реагентів, необхідних для очищення води, які за версією слідства, були закуплені за кошти обласного бюджету і не доїхали до підприємства.

“Вважаємо, що останні пів року у різний спосіб відбувається системна кампанія як із дискредитації головного водопостачальника регіону, так і чинного його керівництва”, – ідеться в заяві ОКВП “Дніпро-Кіровоград”.

На підприємстві додають, що в умовах війни, коли суттєво зросла вартість складових тарифу, коли населення заборгувало за спожиту послугу майже 140 мільйонів гривень, а юридичні особи – 5,6 мільйона, підприємство стримує вартість водопостачання і водовідведення, запроваджує енергоощадні технології, модернізує технічну складову, залучає допомогу міжнародних партнерів, а на сьогодні це вже понад 74 мільйони гривень. І постійно підтримує ЗСУ власними донатами – від початку війни 1,5 мільйона гривень працівники скерували на допомогу армії.

“Наша робота прозора, публічна і конструктивна. Зі своїми споживачами ми перебуваємо на зв‘язку 24/7. Разом із тим, акцентуємо увагу, що вся документація оприлюднена на антикорупційних майданчиках, а не міститься в телефоні в.о. гендиректора та його радника”, – зазначають в ОКВП.

Зазначається, що керівництво ОКВП «Дніпро-Кіровоград» перебуває на робочому місці і завжди готове відповісти на всі запитання:

“Ми вкотре закликаємо правоохоронців до цивілізованого діалогу, а також чекаємо реакції на наші чисельні заяви щодо виявлених в ході внутрішніх аудитів зловживань попереднім менеджментом підприємства. Також чекаємо на відповіді поліції, СБУ та прокуратури щодо поширених в умовах війни фейків, покликаних спровокувати паніку серед населення Кіровоградщини. ОКВП «Дніпро-Кіровоград» було і залишається поза політикою. Не потрібно нас у неї втягувати! Наша робота – забезпечити населення водопостачанням!”

В оприлюдненій заяві також вказується, що ОКВП «Дніпро-Кіровоград» залишає за собою право звернутися до керівників Нацполіції, СБУ та Генпрокуратури за наданням правової оцінки діяльності обласних поліції, СБУ та прокуратури на предмет їхньої роботи в інтересах окремих осіб замість державних інтересів.