Пульс Exclusive
Різне

Видалення й розчищення зелених насаджень обговорили в Кропивницькій міськраді: що відомо

У четвер, 20 квітня, під головуванням депутатки Кропивницької міської ради Валентини Яремчук відбулося чергове засідання постійної комісії з питань екології, земельних відносин та комунальної власності. У роботі комісії взяв участь секретар міської ради Олег Колюка.

Тема видалення та розчищення зелених насаджень у Кропивницькому стала провідною у порядку денному цього засідання, повідомили в прес-службі міськради.

Йшлося як загалом про порядок видалення та розчищення зелених насаджень із наданням пропозицій щодо організації протидії стихійного обрізання та вирубки дерев, так і про конкретні локації. Зокрема, про обрізання зелених насаджень на територіях окремих закладів освіти міста, про стан обрізаних дерев у парку Перемоги та зелених насаджень по вулиці Юрія Коваленка.

Як повідомив начальник головного управління житлово-комунального господарства міської ради Віктор Кухаренко, у 2019 році згідно із паспортом інвентаризації зелених насаджень у парку Перемоги зростало 7067 дерев, а відповідно до проєкту реконструкції парку обрізку здійснили на 2271 з них. Ці дерева, як наголосив далі Віктор Кухаренко, наразі перебувають у доброму та задовільному стані, ні одне з них не загинуло.

За словами посадовця, з 2019 року і до 2021 року у парку Перемоги було висаджено 480 нових дерев. З початком повномасштабної війни в Україні ці роботи тимчасово призупинено.

На наступне засідання депутати доручили підготувати інформацію про стан зелених насаджень і у Гаю десантників.

Що стосується зелених насаджень по вулиці Юрія Коваленка, тут ситуацію коментувала головний агроном КП “Благоустрій” Альона Ворона.

Живопліт із кущів спіреї повністю обрізали відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах, ця процедура не регулярна, виконують її не частіше, ніж раз у сім років, після якої активується сильний ріст молодої порослі зі сплячих бруньок біля кореневої шийки.

Аби не збурювати громадськість такими кардинальними обрізками надалі, члени комісії прийняли рішення інформувати громадськість про заплановані роботи, зокрема оприлюднювати перелік дерев, винесених в чергу на обрізку” на офіційному вебсайті Кропивницької міської ради та в соціальних мережах.

Як наголосила Валентина Яремчук, посилення потребує і роз’яснювальна робота щодо процедури подання заявок від кропивничан на проведення обрізки дерев.

А після інформації, наданої начальницею управління освіти міської ради Ларисою Костенко, про факти обрізки дерев на території окремих закладів освіти у Кропивницькому, члени комісії доручили підготувати зведений аналіз і по іншим управлінням, які є балансоутримувачами різних закладів із прилеглою територією, де є зелені насадження – як там виконувалася ця робота за останні три роки.

Також на порядку денному засідання комісії стояли питання про безоплатне прийняття до комунальної власності Кропивницької міської територіальної громади гуртожитків по вул. Героїв Маріуполя і про внесення змін до рішення, що стосується Програми природоохоронних заходів місцевого значення на 2021-2023 роки. Ці проєкти рішень депутати погодили.