Пульс Exclusive
Різне

«Вимагають тисячі документів за 10 років». Очільник «Теплоенергетика» прокоментував перевірку аудиторів

Сьогодні, 25 січня, на ранковому брифінгу в Кропивницькій міській раді директор КП «Теплоенергетик» Олександр Чельник прокоментував ситуацію, що склалася навколо аудиторської перевірки підприємства. За його словами, «скандал», імовірно, роздувається штучно і свідомо. Розповів також про особливості діалогу між теплоенергетиками та Держаудитслужбою, яка на початку січня вирішила перевірити діяльність КП за 10 (!) років.

За словами директора КП “Теплоенергетик” Олександра Чельника загалом перевірка фінансово-господарської діяльності підприємства триває ще з жовтня минулого року. Новий сплеск активності прийшовся на початок січня 2022-го року.

“Протягом одного дня надходило по декілька запитів з вимогою терміново надати ті чи інші документи. В направленнях, які надавала Держаудитслужба, значиться період у 10 років. Об’єм документів, що утворюється навіть за один рік – це десятки тисяч аркушів. Це сотні кілограмів документів”, – пояснює Олександр Чельник.

І наводить приклад: 12 січня об 11.00 аудитори вимагали від КП “Теплоенергетик” надати документи по 20-ти пунктам до 13.00.

“Тому ми вбачаємось певну штучність у підході вимаганнні документів, адже надати їх навіть фізично було неможливо за той термін часу, який вони нам давали. Я особисто контактував з Держаудитслужбою і пропонував їм більш конкретно сформулювати, які документи цікавлять. Ми пропонували вибрати необхідну документацію, просканувати її та передати. Проте аудитори на це не погодились”, – розповідає Олександр Чельник.

Серед запропонованих очільником “Теплоенергетика” варіантів взаємодії з представниками Держаудитслужби – вивчення документації у присутності працівника підприємства.

Але й тут згоди дійти не вдалося.

Вимагали просто принести всі документи. Але ж, вибачте, це не пункт здачі мукулатури. Це важливо складова нашої фінансово-господарської діяльності, яка засвідчує, фіксує і підтверджує здійснення тих чи інших операцій. Як ми можемо віддати їх без опису?” – каже директор КП.

У підсумку, вчора керівництво “Теплоенергетику” привезло в Держаудитслужбу “мішок документів” і передали їх в канцелярію. Наразі будуть готувати до здачі решту.

Водночас, Олександр Чельник звернув увагу, що лише 24 січня на сайті Держаудитслужби з’явився лист-повідомлення щодо перевірки КП “Теплоенергетик”. Натомість, інформацію відносно такої перевірки в медіа почали публікувати ще з п’ятниці. Активізувались також анонімні джерела інформації, зокрема, “чорні” телеграм-канали.

Підсумовуючи, директор КП запевнив, що надасть всі необхідні документи аудиторам і сподівається на подальше взаємопорозуміння з перевіряючими в частині процедури передачі документації.

«У мене немає жодних страхів, що я щось скоїв незаконно. Ви знаєте, що підприємство складне, помилка могла десь мати місце. Але точно не протиправна діяльність”, – вважає Олександр Чельник.