Пульс Exclusive
Різне

«Захопити владу в облраді»: депутати хочуть провести «свою» сесію всупереч уже призначеній

Продовження п’ятнадцятої сесії Кіровоградської обласної ради заплановане на завтра, 25 квітня. Відповідне розпорядження на вимогу депутатів було підписано головою облради Сергієм Шульгою. Але вже сьогодні, за день до сесійного засідання, в обласну раду «зайшов» новий документ за підписом 24 депутатів, які інформують про самовільне скликання нової – позачергової сесії. На ній хочуть розглянути всього одне кадрове питання. Крім того, головуючим бачать депутата від «За майбутнє» Олександра Горбунова.

Про це сьогодні на брифінгу повідомив голова Кіровоградської обласної ради Сергій Шульга.

Він зазначив, що вже надіслав повідомлення про можливе вчинення умисних дій, котрі можуть містити ознаки кримінального правопорушення в прокуратуру, поліцію, СБУ та ДБР.

ХРОНОЛОГІЯ

31 березня у роботі П’ятнадцятої сесії обласної ради було оголошено перерву. Детальніше про перебіг того засідання – за посиланням.

За інформацією, озвученою головою облради Сергієм Шульгою на сьогоднішньому брифінгу, 7 квітня в канцелярію обласної ради надійшов документ за підписами 23 депутатів з клопотанням скликати сесію на 25 квітня.

На підставі цього очільник облради видав відповідне розпорядження, про що поінформував усіх депутутів, зокрема, ініціатора.

Слід зазначити, що на останній сесії депутати прийняли порядок денний за основу, а не в цілому. На практиці це означає голосування під час сесійного засідання за кожне питання порядку денного окремо. В тому числі, за проєкт рішення про звільнення голови облради.

«Згідно регламенту, ми маємо продовжити роботу сесії, де в порядку денному є, зокрема, питання і про моє звільнення. Так має відбутись згідно чинного Законодавства», – каже голова облради.

ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО “НОВУ” СЕСІЮ

Але вже сьогодні, 24 квітня, до канцелярії обласної ради надходить новий документ. Ініціатором його значиться автор проєкту рішення про звільнення голови облради Олександр Горбунов.

Згідно цього рішення, окремі депутати планують самі провести нову сесію завтра об 11:00, розглянувши замість понад тридцяти питань порядку денного, усього одне – про звільнення голови обласної ради.

За словами голови Кіровоградської обласної ради, такі дії не відповідають ні Закону про місцеве самоврядування, ні Регламенту обласної ради. Крім того, попередня сесія залишається відкритою.

«Це пряме порушення Закону. Тому я й направив звернення до правоохоронних органів. На мою думку, це намагання окремих депутатів сфальсифікувати таємне голосування», – коментує Сергій Шульга.

Отже, за день до проведення сесії з’явилося рішення про скликання нової позачергової сесії депутатами без участі голови обласної ради, щоб звільнити (даруйте за тавтологію) чинного голову обласної ради.

Ці дії й можливі рішення, за словами Сергія Шульги, не відповідають Закону України “Про місцеве самоврядування”, адже прямо суперечать Статті 46 цього ЗУ.

“Така процедура могла б бути законною лише у випадку, якби я не підписав розпорядження про проведення сесії на вимогу депутатів у двотижневий термін. Тоді б депутати звернулись до першого заступника. І вже якби він не скликав, то тоді депутати могли б самі проводити сесійне засідання. Але повернемося на початок – я підписав розпорядження про скликання сесії, як і передбачено Законом, у двотижневий термін. І хочу підкресилити – я не тримаюсь за посаду і проєкт рішення про моє звільнення є в порядку денному. Але все має відбуватись в рамках діючого Законодавства”, – зазначає голова обласної ради.

Каже, що потрібно думати про наслідки потенційних незаконних рішень. Саму ситуацію описує лаконічно:

“Поки наші захисники боронять державу, окремі політики займаються абсолютно іншими речами. Це намагання під час війни захопити владу”.