Пульс Exclusive
Різне

“Завищення вартості робіт на 1,3 млн”: аудитори перевірили закупівлі в Олександрійській міськраді

Фахівці Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області провели перевірку закупівель в управлінні житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради за період з 01.03.2021 по 31.08.2022.

Про це повідомили в прес-службі Управління Східного офісу Держаудитслужби в Кіровоградській області.

Під час перевірки дотримання умов договору, укладеного з підрядником за результатами закупівлі робіт на об’єкті «Будівництво трубопроводів, ліній зв’язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь» (Капітальний ремонт вулиці Кіровоградське шосе в м. Олександрія Кіровоградської області), встановлено низку порушень, що призвели до завищення вартості виконаних робіт на понад 1,3 млн грн.

Зокрема, до актів виконаних будівельних робіт за грудень 2021 року підрядником включено іншу марку та кількість устаткування зовнішнього освітлення, ніж передбачено проєктно-кошторисною документацією. Отже, вартість виконаних робіт зросла на 882,6 тис. грн.

Також до актів виконаних робіт за вересень-жовтень 2021 року підрядником включено вартість будівельних матеріалів (суміші асфальтобетонні) за цінами, що перевищують усереднені ціни на основні будівельні матеріали, вироби та конструкції у Кіровоградській області. Вказане призвело до завищення вартості виконаних робіт на 239,7 тис. грн.

Крім того, частину понесених матеріальних витрат на емульсію бітумну, щебенево-піщану суміш, труби тощо, включених до актів виконаних робіт за вересень – грудень 2021 року, не підтверджено первинними бухгалтерськими документами підрядника. Тож вартість виконаних робіт завищено на 221,4 тис. грн.

Матеріали перевірки передано до Слідчого управління Головного управління Національної поліції України в Кіровоградській області.