пульS – все про Кропивницький та область
Гроші

Постійна комісія міськради погодила звіт про виконання бюджету Кропивницького за 2022 рік

Учора під головуванням депутата Кропивницької міської ради Дмитра Бірця відбулося засідання постійної депутатської комісії з питань бюджету та податкової політики. Участь у роботі комісії взяли секретар міської ради Олег Колюка та заступники міського голови Олександр Мосін і Олександр Вергун.

Начальниця фінансового управління міської ради Любов Бочкова представила на розгляд членам комісії звіт про виконання бюджету Кропивницької міської територіальної громади за минулий, 2022 рік.

– Попри воєнний стан нам вдалося забезпечити основні показники виконання бюджету за минулий рік. Так, надходження до зведеного бюджету у 2022 році становили 3,76 мільярда гривень. При цьому податкові і неподаткові надходження від цієї суми становлять 84,6%, а міжбюджетні трансферти — 15,4%. За п’ять останніх років вперше вдалося перетнути показник надходження у 3 мільярда гривень. Але разом з тим, міжбюджетні трансферти минулого року зменшилися в 3,2 раза, – зазначила Любов Бочкова.

Що стосується видатків зведеного бюджету громади, то вони, за словами посадовиці, становили 2,35 млрд грн. Загальний фонд від цієї суми складає 90,8%, спеціальний — 9,2%. Найбільша питома вага у видатках за освітою, житлово-комунальним господарством, соцзахистом, транспортом, охороною здоров’я, цивільним захистом, культурою та туризмом, фізичною культурою та спортом.

Представлений звіт члени комісії затвердили, а відповідний проєкт рішення буде винесено на розгляд усього депутатського корпусу на найближчій сесії міської ради.

Серед інших питань, які розглянула і погодила комісія, проєкти рішень щодо перерозподілу видатків у сфері житлово-комунального господарства, культури, соціальної політики.