пульS – все про Кропивницький та область
ПолітикаТоп новини

“Райкович не пустить мене в місто, якщо я проголосую” – нардеп з Кропивницького про законопроект №5600

Народний депутат із Кропивницького Олександр Дануца з трибуни Верховної Ради заявив, що міський голова Андрій Райкович не пустить його в обласний центр, якщо він підтримає законопроект №5600 про збільшення податків для бізнесу.

Мова йде про законопроект “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень”, котрий викликав багато дискусій серед політиків, зокрема, на всеукраїнських телеканалах.

Нардеп із Кропивницького Олександр Дануца закликав колег не підтримувати документ:

“У мене є гарний виступ, який написала мені моя команда. Тут і про акциз, і про НДС, і про землю. Але перед цим мені перетелефонував міський голова Кропивницького Андрій Павлович Райкович. І він сказав просту річ. Він сказав просто: якщо ти проголсуєш за законопроект №5600 – я тебе в місто не пущу. Ми маємо, перш за все, думати про те, що цей законопроект проти місцевих громад. І той, хто за нього проголосує, то він проголосує проти місцевих громад”.

ВІДЕО ВИСТУПУ ДАНУЦИ:

КРИТИКА ЗАКОНОПРОЕКТУ

Документ розробляли в Міністерстві фінансів. У Кабміні вважали, що зміни дадуть можливість збирати до державного бюджету додатково понад 60 млрд грн на рік. Натомість НАЗК заявило, що він містить корупційні чинники та низку інших порушень. До діалогу щодо змін до Податкового кодексу закликали Союз українських підприємців, Європейська бізнес-асоціація та Американська торговельна палата в Україні. Критики законопроекту зазначали, що він утискає права та інтереси малого й середнього бізнесу, зокрема платників єдиного податку – фермерів і громадян, адже передбачається звуження в 4 рази пільги з ПДФО для ведення особистого селянського господарства – з 2 до 0,5 га. Окрім цього, процедури встановлення місцевих податків і зборів з боку сільських, селищних, міських рад і рад об’єднаних територіальних громад виводяться з-під дії базового закону 1160 щодо регуляторної політики та регуляторної діяльності. Згідно документу, контролюючі органи отримують право на письмовий запит про подання інформації не за умови виявлення фактів, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства (чинна норма), а лише за наявності фактів, що можуть свідчити про такі порушення. На будь-які підозри податківців платникам податків потрібно буде відповідати письмово та нести адміністративний тягар. Старший аналітик Інституту соціально-економічної трансформації Вячеслав Черкашин вважає, що “таким чином, законопроєкт № 5600 у разі прийняття стане одним з найважливіших факторів, який разом з війною, економічною кризою та пандемією гальмуватиме в майбутньому економічне зростання України“.

МЕТА

У документі зазначено, що метою законопроєкту є забезпечення збалансованості бюджетних надходжень шляхом підвищення ефективності використання економічних ресурсів країни, а також усунення прогалин чинного законодавства. Проєкт пропонує удосконалити деякі положення кодексу у частині, що стосується, зокрема, загальних питань адміністрування податків, податків на прибуток підприємств, доходи фізичних осіб, додану вартість, акцизного та екологічного податків, рентної плати, плати за землю, умов перебування на спрощеній системі оподаткування.

У ПЕРШОМУ ЧИТАННІ ПІДТРИМАЛИ. ЯК ГОЛОСУВАЛИ ОБРАНЦІ З КІРОВОГРАДЩИНИ

Спікер Верхоновної Ради Дмитро Разумком перед голосуванням заявив, що документ необхідно доопрацьовувати. Разом з тим, його підтримали 264 народних депутати. Згідно протоколу голосування, позиції нардепів, які представляють у ВР Кіровоградську область, різняться.

Так, Олександр Дануца голосував ПРОТИ, Олег Воронько – ЗА, Юрій Кузбит – ЗА, Ігор Мурдій – ЗА, Олеся Довгого на пленарному засіданні не було.