пульS – все про Кропивницький та область.
Політика

Кіровоградщина: на що підуть 50 мільйонів субвенцій і округ якого нардепа отримав найбільше

У травні Кабмін розподілив на Кіровоградщину 50 мільйонів субвенцій на соціально-економічний розвиток. За кількістю виділених коштів Кіровоградська область посіла 18 місце. Проте у розрахунку на одного мешканця Кіровоградщина входить в трійку лідерів серед інших областей. Найбільше коштів було направлено на 102-ий округ народного депутата, позафракційного Олеся Довгого. А в окрузі № 99, який представляє нардеп Олександр Дануца, виділили 4 млн гривень на обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради. Про це інформує пульS із посиланням на результати дослідження Громадянської мережі ОПОРА.

Закупівля обладнання, будівництво мосту, ремонт лікарень та школи

Кіровоградській області державна допомога на соціально-економічний розвиток, згідно із розпорядженням, дісталася в сумі 50 мільйонів гривень та в кількості 38 субвенцій. Загалом це близько 3% від усіх розподілених урядом коштів. На одного мешканця Кіровоградської області було виділено 54 грн.

Із п’яти мажоритарних округів Кіровоградської області найбільше коштів було направлено на округ народного депутата Олеся Довгого – №102.

Сюди розподілили 23 субвенції загальною сумою 14,8 млн грн. Одну із найбільших сум спрямували на реконструкцію інфекційного відділення Світловодської районної лікарні – 3,5 млн грн. Із субвенції також традиційно купуватимуть спортивно-ігрові дитячі майданчики. У місті Світловодську планують закупити та встановити 6 майданчиків, у Знам’янці – 5. Субвенція також передбачена на придбання музичного обладнання, устаткування для Новгородківського центрального будинку культури у розмірі майже 60 тис. грн.

В округ № 99, який представляє Олександр Дануца, виділили 7 субвенцій у розмірі 10 млн грн.

Всі кошти направили на медичні заклади. Зокрема, п’ять субвенцій в цьому окрузі передбачені на закупівлі медичного обладнання в обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради. Розмір субвенції складає близько 4 мільйонів гривень. За ці кошти планують закупити: гістопроцесор, інфузійні насоси, модульні монітори пацієнтів, ультразвуковий діагностичний апарат.

Округ №100 Ігоря Мурдія також має субвенцію на соціально-економічний розвиток у розмірі 10 млн грн.

Найбільше коштів у цьому окрузі виділили на капітальний ремонт будівлі інфекційного відділення Бобринецької лікарні – понад 6 млн грн. Також понад 2 млн грн виділи на капітальний ремонт Нечаївської загальноосвітньої школи I—III ступенів імені Ю. I. Яновського Компаніївської селищної ради.

А округ № 103 Олега Воронька має одну субвенцію в розмірі 10 млн грн. 

Ці кошти планують направити на будівництво пішохідного мосту через річку Інгулець в селищі Приютівка та селі Войнівка Олександрійського району. Найменше коштів виділили в округ №101, який представляє Юрій Кузбит. В цьому окрузі за понад 5 млн грн планують побудувати вуличний водогон в селищі Голованівськ та капітальний ремонт фасаду районного будинку культури.

У Кіровоградській області з 49 громад субвенцію на соціально-економічний розвиток отримали 15 громад, 5 субвенцій виділили на обласний клінічний онкологічний центр Кіровоградської обласної ради. Найбільше коштів направили на будівництво пішохідного мосту через річку Інгулець в селищі Приютівка та селі Войнівка Олександрійського району, у розмірі – 10 млн грн. Найменше спрямовано в Глодоську територіальну громаду – 250 тис. грн (на закупівлю водонапірної вежі для системи водопостачання в селі Новомиколаївка Новоукраїнського району).

Найбільше субвенцій у Кіровоградській області спрямували на медичні заклади

На Кіровоградщині субвенції здебільшого передбачені на медичні заклади і житлово-комунальне господарство та інфраструктуру.

В окрузі № 99 всі субвенцій розподілять на медичні заклади міста та області (10 млн грн). Зокрема, крім закупівлі обладнання в онкодиспансер, планують придбати обладнання для Кропивницького міського пологового будинку (620 тис. грн) та  кисневий генератор для центральної міської лікарні (5,3 млн грн). 100-ий округ отримав 10 млн грн на медичні заклади, заклади освіти і ЖКГ та інфраструктура.

В 101-му окрузі планують витратити понад 5 млн грн на ЖКГ, інфраструктуру і соціально-культурні заклади.

На 102-му окрузі субвенцією охоплені: медичні заклади (5,2 млн грн), заклади освіти (4,1 млн грн), ЖКГ та інфраструктура (3,1 млн грн), дитячі та спортивні майданчики (2,1 млн грн), а також соціально-культурно сфера (750 тис. грн).

Усі субвенції в окрузі №103, а це 10 млн грн, планують витратити на житлово-комунальне господарство та інфраструктуру.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
Тільки про головне коротко і по суті.