Пульс Exclusive
Різне

«Було три головних завдання»: Андрій Райкович про рік на посаді голови Кіровоградської ОВА

Сьогодні, 10 березня, голова Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович звітував про рік на займаній посаді. Згадав завдання, які стояли перед ОВА на початку військової агресії росії проти України, а також торкнувся поточних викликів.

«33 ДНІ ТРИВОГ»

За словами очільника ОВА, Кіровоградщина з початку війни пережила 33 дні повітряних тривог.

«Крім цього, 23 ворожих ракетних удари. В тому числі, й атаки безпілотників. «Найсвіжіша» атака була вчора. Ворог використав безпілотник Shahed», – повідомив голова військової адміністрації.

Загалом одним із пріоритетів ОВА протягом року був захист критичної інфраструктури та її адаптація до роботи у військовий час.

«Це надзвичайно важливо, адже кожен день міг і може бути вирішальним у контексті виводу з ладу таких об’єктів. Перша хвиля війни далася не легко», – зізнається Андрій Райкович.

«МАЛИ ТРИ ГОЛОВНИХ ЗАВДАННЯ»

Очільник ОВА каже: від самого початку мали три основні завдання.

«По-перше, ідеться про сприяння Збройним Силам України. Безумовно, змінілися і виклики, і задачі. Забезпечення мобілізаційного ресурсу, техніки, фінансів – усе це мало працювати на захист і оборону».

Гостро стояло й питання організації процесу з оборони регіону, а саме формування плану й визначення необхідності військового ресурсу, який може бути задіяний, а також робота з добровольчими загонами й теробороною.

«Зокрема, було укомплектовано 121 бригаду тероборони. Плюс сформовано три окремих стрілецьких батальйони», – каже голова ОВА.

Третім, не менш головним завданням, виявився прийом вимушених переселенців:

«Люди тікали від війни. 180 тисяч громадян пройшли через Кіровоградщину. Тут дійсно проходила «дорога життя». Дуже велика подяка волонтерам, які провели й продовжують проводити колосальну роботу».

За словами Андрія Райковича, проживати на Кіровоградщині залишились 92 тисячі людей.

«Ми робили все, аби була можливість працювати з переселенцями не лише  в ЦНАПах, адже цього було недостатньо. Так організовували гуманітарні штаби, які займалися прийомом і розміщенням внутрішньо переміщених осіб».

Разом тим, здійснювали фільтраційні заходи, бо могли заходити з метою вчасного виявлення ворожих ДРГ.

Працівники КП «Електротранс» на комунальній техніці організували гуманітарний коридор для вивозу біженців з Маріуполя.

«Наші екіпажі працювали до останнього маріупольця. Не кажу вже навіть про сотні рейсів з продовольчою місією».

Андрій Райкович подякував також аграріям, які у період воєнного стану змогли посіяти й зібрати понад 4 мільйони тон зернових.

БЮДЖЕТ ЗА МИНУЛИЙ РІК ПЕРЕВИКОНАЛИ

Попри війну, вдалося перевиконати бюджет обласного центру й області.

«Маємо амбітні плани щодо розвитку. Ті стратегічні завдання, які були започатковані – наразі реалізовано. Хочу сказати, що логістика в період війни була б значно ускладненою, якби не проведені попердньо капремонти дорожніх шляхів», – відзначає голова ОВА.

Насамкінець Андрій Райкович анонсував роботу щодо облаштування нового госпіталю для військових:

«Це базова необхідність і ми будемо розвиватися в цьому напрямку».

І додає: наразі в облдержадміністрації шукають джерела фінансування, а розроблені проєкти презентуються перед міжнародними донорами.