Пульс Exclusive
Різне

“Священних корів” не буде”: про що говорив Сергій Шульга на прес-конференції до 100 днів на посаді

Днями у Кропивницькому в приміщенні Центральноукраїнського наукового ліцею-інтернату відбулася прес-конференція голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги, присвячена його першим 100 дням на згаданій посаді, інформує пульS.

“СВЯЩЕННИХ КОРІВ” НЕ БУДЕ”.
Про десятки в.о., роботу комунальних підприємств та “довгобуди”.

Розпочав прес-конференцію Сергій Шульга зі стислої інформації про перші підсумки аудиту й ефективності діяльності комунальних підприємств на конкретних прикладах.

Зокрема, з’ясувалося, що Регіональний фонд підтримки підприємництва у Кіровоградській області, який має на меті сприяння й кредитування бізнесу, протягом 2019-го року надав кредит лише одному суб’єкту господарювання на суму в 500 тисяч гривень. При тому, що на річне утримання вказаного фонду витрачається 580 тисяч гривень.

Нагадаємо, очолити Регіональний фонд підтримки підприємництва може Ольга Ковальова-Алокілі. Проект рішення буде виноситися на сесію Кіровоградської обласної ради.

Тезисно “пройшовся” голова Кіровоградської облради і по діяльності учбово-курсового комбінату “Аграрник”, техніка якого тривалий час без укладення будь-яких договорів перебувала на балансі приватної структури. За таких умов не враховувався ступінь зношеності транспорту, що використовувався .

Нагадаємо, місяць тому Сергій Шульга підписав Розпорядження про звільнення директора згаданої установи.

Окремої уваги заслуговує і ситуація, що склалася навколо роботи Кіровоградської бази спеціального медичного постачання. Останні закладки медикаментів тут проводили ще у 1980-ті роки. Разом з тим, на її утримання з обласного бюджету щорічно виділяється близько 12-ти мільйонів гривень.

“Все це гроші платників податків. Ми всі пам’ятаємо 2014-2015 роки, коли волонтери своїми силами доставляли на фронт медикаменти. Це, як на мене, не недбалість, а злочин в якійсь мірі. Зараз ми ініціюємо розгляд питання про доцільність діяльності цієї бази“, – прокоментував Сергій Шульга.

Голова Кіровоградської обласної ради повідомив також про те, що в області з 2015-го року більшість керівників комунальних підприємств мали статус виконуючих обов’язків.

“Можете уявити, наскільки самостійними вони були під час прийняття рішень”, – звернув увагу голова облради.

За словами С.Шульги, наразі розпочався процес повноцінного призначення керівників. Для цього створено конкурсні комісії на заміщення вакантних посад, де впливу обласної ради бути не повинно. Принаймні, до комісій входять по одному представнику від облради та ОДА й по два представники від трудового колективу, профспілок і громадськості.

“Вимоги до всіх будуть однакові. “Священних корів”не буде. Призначення через сесію облради не даватиме автоматичного імунітету”, – запевнив Сергій Шульга.

А після цього голова облради акцентував увагу присутніх на питанні “довгобудів”, коли на продовження будівництва окремих об’єктів протягом кількох останніх років систематично виділялися значні кошти. Приклади:

  • Школа олімпійського резерву. За чотири роки витрачено 45 мільйонів гривень. У цьому році заплановано фінансування, розміром 15 мільйонів гривень;
  • Обезводнення по вулиці Байкальській. Освоєно 66 мільйонів гривень. У цьому році заплановано фінансування, розміром 19 мільйонів гривень.

“Зараз ми змінюємо цю практику шляхом оптимізації обласного бюджету. Замість того, щоб щорічно будувати, ми з року в рік виділяємо великі кошти на “продовження”. До слова, на ремонт Станції переливання крові було витрачено майже 20 мільйонів гривень. Ремонтувалася також Дитяча обласна лікарня. За документами, ці заклади досі не введені в експлуатацію, хоча фактично там проводиться лікування. Наразі ми з головою ОДА взяли це питання під особистий контроль”, – зауважив Сергій Шульга.

“ПРИКЛАД, КОЛИ КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД МОЖЕ УСПІШНО ІСНУВАТИ”.
Колишнє приміщення ЦДПУ імені В. Винниченка можуть передати Центральноукраїнському науковому ліцею-інтернату.

Окрім вищезазначених негативних випадків, у Кропивницькому також є позитивний приклад діяльності комунального підприємства. Мова йде про Центральноукраїнський науковий ліцей-інтернат, який очолює Анатолій Коротков.

“Даний заклад займає 51 місце в Україні за результатами здачі ЗНО. На цій же базі розташовується і Мала Академія. Для того, щоб зробити навчання більш комфортним, ми хочемо підтримати рішення сьомого скликання обласної ради про передачу на баланс установи, яку очолює Анатолій Єгорович, колишнє приміщення ЦДПУ ім. В. Винниченка”, – розповів Сергій Шульга.

У цьому приміщенні планують облаштувати аудиторії Кіровоградського обласного відділення Малої академії наук учнівської молоді.

НОВА СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ

За словами Сергія Шульги, Кіровоградщина потребує дієвої стратегії розвитку.

“Нині діючі програми стратегії розвитку носять більшою мірою декларативний, а не прикладний характер. Якщо ми хочемо розвитку, її необхідно змінювати. Цей процес не є швидким. Для себе – визначаю розробку оновленої стратегії протягом року. Поспішати не будемо, бо ризикуємо отримати новий, виключно формальний, підхід”.

Всю стратегію планують спочатку розділити за напрямами (інвестиційний, внутрішній туризм, розвиток малого й середнього бізнесу тощо). Кожен із них спочатку пропрацюють окремо, а потім – у комплексі.

ПАСПОРТ ГРОМАД.
“Можливо, їм не цікаво?”

Сергій Шульга також нагадав про зустріч із представниками територіальних громад, яка відбулася на початку лютого цього року. На ній обговорювалися проблемні питання, що виникли у процесі децентралізації та формування громад.

“Ми запропонували долучитися до розробки стратегії. Для цього на адресу всіх ОТГ були направлені запити, щоб ті надали свої пропозиції та склали паспорт громад. На сьогодні отримано лише 12 “фідбеків”. Ми трохи ще почекаємо. Можливо, їм нецікаво? Побачимо…”

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ І ПЕРСПЕКТИВИ ЗНАМ’ЯНСЬКОЇ БАЛЬНЕОЛОГІЧНОЇ ЛІКАРНІ

Разом з тим, паралельно вивчаються позитивні приклади інших регіонів, де стратегія розвитку вже успішно реалізується. За словами Сергія Шульги, ведуться перемовини з Маріуполем, “де дійсно є інвестиції, і вони обчислюються мільйонами євро”. Наразі вивчається досвід залучення окремими громадами інфраструктурних та інших грантів від ЄС та інших донорів.

“Розглядаємо залучення інвесторів у різні сфери, а не тільки у розробку копалин. Проведено попередню зустріч із Міжнародною організацією C.R.E.A.M, де ми запропонували як один із об’єктів – Знам’янську бальнеолонологічну лікарню. Наразі маємо зворотний зв’язок, що означає зацікавленість іноземців у цьому питанні”, – зазначив голова облради.

Представники вказаної організації надали чек-лист, після чого винесуть питання щодо можливого фінансування об’єкту на обговорення на своїх зборах.

“Що це нам дасть? Поліпшення інфораструктури, збільшення клієнтської бази, а також, можливо, залучення відпочиваючих іноземців. А це вже буде новий поштовх. Коли ми сказали, що маємо сполучення (швидкий потяг Київ-Знам’янка), це їх дуже зацікавило”.

Також днями при ОДА обговорювалося питання реконструкції аеропорту в Кропивницькому.

НОВІ ПРІОРИТЕТИ У ПРОГРАМІ ПІДТРИМКИ УЧАСНИКІВ АТО

Стало відомо також про розробку нових профільних програм у Кіровоградській обласній раді. Приміром, у процесі розробки Програми підтримки учасників АТО, було проведено 5 зустрічей із прадставниками відповідних громадських організацій.

“Були враховані їх пропозиції. Найголовніше – це допомога дітям-сиротам, які залишились без батьків. Також це додаткове зубопротезування. А також інші заходи”.

ПРОБЛЕМИ Й ВИКЛИКИ

На запитання журналістів щодо подальшої долі Старооситянського санаторію, на утримання якого, як відомо, держава не надасть фінансування, Сергій Шульга відповів, що провів близько шести зустрічей із цього приводу.

Існує дві пропозиції. Перша полягає у тому, щоб об’єднати Кіровоградський обласний, Олександрійський, Знам’янський і Старооситянський санаторії в один заклад. Втім, це теж не додасть фінансування. Друга пропозиція – об’єднати Кіровоградський і Олександрійський заклади, а Старооситянський і Знам’нський перепрофілювати на більш соціальний.

“Адже фінансування з боку НСЗУ дійсно не передбачено”, – додав Сергій Шульга.

Приблизно така ж ситуація виникла і з діяльністю Екстренної медичної допомоги.

“У нас є підприємство по обслуговуванню медичного транспорту, котре також не підпадає під фінансування НСЗУ. Провели зустріч із керівниками цих підприємств і пропонуємо об’єднати”.

Відносно ситуації зі “СХІД ГЗК”, Сергій Шульга наполягає на подальшому функціонуванні уранових шахт і укладенні договору на поставку з “Енергоатомом”. Другий варіант виходу з кризи полягає в об’єднанні цих підприємств.

НА “КОЛІЗЕЙ” ЗНАЙШЛИСЯ ІНВЕСТОРИ

Недобудову біля Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості знову планують продати.

За словами Сергія Шульги, є пропозиції від інвесторів.

“На наступній сесії планується винести питання щодо надання дозволу на продаж цього закладу”, – повідомив голова обласної ради.

Є ймовірність, що після декількох невдалих спроб, питання з “Колізеєм” таки вдасться вирішити.

Використані фото: пульS; прес-служба облрадиСуспільне; з відкритих джерел.