пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

“Аутсайдерами” серед вишів по вакцинації в області є Льотна академія та філія ДНМУ в Кропивницькому

На сьогодні учні 245 шкіл (63%) у Кіровоградській області навчаються в очній формі. Про це в рамках тематичного брифінгу повідомив заступник голови Кіровоградської облдержадміністрації Андрій Лісота, повідомили в прес-службі ОДА.

«На сьогодні ми маємо рівень вакцинації 80% і більше у 192 школах. Від 60 до 80% – 48 шкіл. Ті, що мають рівень вакцинації від 30 до 59% – 50 шкіл. Є 14 проблемних шкіл, де до 29% щеплених працівників. Дошкільні заклади працюють на сьогодні на 100%. Нині дистанційно навчаються учні 60 шкіл», – зазначив Андрій Лісота.

Заступник голови ОДА зазначив: наразі існує проблема із закладами вищої освіти. Нині аутсайдерами з вакцинації є Льотна академія та філія Донецького національного медичного університету.

Як повідомила головна санітарна лікарка Кіровоградщини Надія Оперчук, з 1 вересня проводиться моніторинг захворювання серед дітей, а також педагогічного складу та персоналу закладів освіти. Наразі зареєстровано 17 випадків захворювання серед учнів шкіл, лише за останню добу – три таких випадка. Нині 211 дітей знаходиться на самоізоляції. З початку вересня 4 вчителі захворіли на коронавірус, 12 педагогів – на самоізоляції.

Надія Оперчук додала: В 11 загальноосвітніх школах та чотирьох дитячих садках були запроваджені карантинні заходи через захворюваність. У трьох школах та одному дитячому садку ці обмеження закінчилися. У решті – карантин триває.

Крім цього, на сьогодні деякі території працюють з порушенням законодавства. Наприклад, 5 шкіл Кетрисанівської громади не мали права працювати, втім навчання там зараз триває. Аналогічна ситуація в Олександрії, де майже всі школи не мають достатнього рівня вакцинації працівників, втім продовжують роботу.