Пульс Exclusive
Різне

Лікарні Кропивницького мають необхідний запас ліків і резервні джерела живлення – Макарук

Усі заклади охорони здоров’я комунальної власності Кропивницького в умовах воєнного стану працюють у режимі підвищеної готовності. Базовим закладом для надання медичної допомоги постраждалим у воєнний час є лікарня швидкої медичної допомоги, резервним – Центральна міська лікарня.

Про це повідомила начальниця управління охорони здоров’я міської ради Оксана Макарук під час апаратної наради сьогодні, 10 травня.

Для внутрішньо переміщених осіб базовим закладом у Кропивницькому визначено стаціонар № 1 центральної міської лікарні.

Стаціонарні лікувальні заклади міста працюють цілодобово. Стаціонари, в яких надається хірургічна та інтенсивно-реанімаційна допомога, забезпечені резервними джерелами живлення.

Наявний ліжковий фонд закладів охорони здоров’я складає 895 ліжок, з яких станом на 09 травня зайнято – 615 – повідомила посадовиця. – Маємо резерв – 280 ліжкомісць.

За її словами, за період воєнного стану стаціонарну допомогу вже отримали 228 внутрішньо переміщених осіб, серед них 18 дітей. Амбулаторно-поліклінічну допомогу в місті отримали 1340 переселенців, у тому числі 169 дітей. Вимушено переміщені громадяни мають змогу укладати декларації на медичне обслуговування з кропивницькими сімейними лікарями і безвідмовно та безкоштовно отримувати всі необхідні медичні послуги, гарантовані державою. Наразі уже укладено 131 декларацію.

За час війни у міському пологовому будинку прийнято 267 пологів, при цьому 29 пологів у жінок, які переїхали у Кропивницький із регіонів, охоплених війною.

Оксана Макарук підкреслила, що в міському пологовому будинку облаштовані під тимчасове укриття в підвальному приміщенні пологовий зал, операційну, дитячу та жіночу реанімацію, тут також є запас сухих продуктів та лікарських засобів.

Що стосується забезпечення лікарськими засобами в цілому закладів міста, то за словами начальниці профільного управління, наразі створено трьохмісячні резервні запаси медикаментів, витратних та перев’язувальних матеріалів.

Так, у січні-квітні заклади охорони здоров’я міста придбали медикаменти на загальну суму 22,9 млн грн – це кошти з міського бюджету, Національної служби здоров’я України та власні надходження закладів.

Крім того, лікувальні заклади отримали медикаменти як благодійну та гуманітарну допомогу на суму 3,8 млн грн., – повідомила Оксана Макарук. – В рамках договірних умов із Національною службою здоров’я України лікувальні заклади міста за січень-квітень поточного року отримали фінансування на 272 млн грн.