пульS – все про Кропивницький та область.
Соціум

Міськрада видала містобудівні умови для спорудження “Макдоналдсу” в Центральному сквері

Кропивницька міська рада в особі т.в.о виконуючої обов’язки начальника управління архітектури Ірини Мартинової видала містобудівні умови та обмеження ТОВ “Укрсфера” для проектування об’єкта будівництва “Реконструкція скверу Центральний з новим будівництвом комплексу будівель – закладу ресторанного господарства та допоміжною будівлею з можливість обслуговування відвідувачів на автомобілях”.

Про це інформує пульS із посиланням на копії документів, які редакція має у своєму розпорядженні.

Зазначається, що містобудівні умови та обмеження були видані фірмі, котра орендує територію Центрального скверу – ТОВ “Укрсфера”. ЇЇ керівником тривалий час значився екс-депутат міської ради Олег Гнибіденко. Проте у березні нинішнього року власник змінився, а у міськраді заявили про намір збудувати на території Центрального скверу “Макдональдс”, дійшовши відповідних домовленостей зі згаданою компанією.

Згодом активісти ініціюювали збір підписів проти будівництва “Макдональдсу” в Центральному сквері. Вони апелювали тим, що сквер у центрі міста – визначена Генеральним планом зелена зона.

Натомість міський голова Андрій Райкович зазначав, що у відомій мережі фаст-фуду розглядають “тільки Центральний сквер для будівництва свого ресторану в Кропивницькому”. Були також проведені громадські слухання.

У відповідь голова ГО “Озеленення Кропивницький” Надія Паливода та інші активісти подали судовий позов, вимагаючи розірвати договір оренди між “Укрсферою” та міською радою.

Але вже 25 серпня очільнця управління містобудування й архітектури підписала Наказ про видачу “містобудів” під нове будівництво у Центральному сквері.

Забудовувати планують 10,3 % території скверу. Загальна площа земельної ділянки – 0, 6377 га.

Згідно з Генеральним планом міста Кіровограда (від 2000 року) Центральний сквер – це територія зелених насаджень загального користування Р2, і будуватися тут нібито як дозволено, але щоб не суперечити цільовому призначенню зеленої зони – тож площа забудови не повинна перевищувати 10,3% від ділянки. Так як площа ділянки Центрального скверу – 0,63 га, то 10,3% – це 600 квадратних метрів”, – зазначає активістка Надія Паливода.

Водночас, за її інформацією, по факту під “Макдоналдс” можуть виділити 2000 “квадратів”.

У містобудівній документації зазначено, що проектом передбачено дві черги реконструкції Центрального скверу. Мова, зокрема, йде про виконання благоустрою частини скверу та прилеглої території з боку вулиць Гоголя і Великої Перспективної з облаштуванням зупинки громадського транспорту, заходи по укріпленню конструкцій підвалу, заміну тротуарного покриття в сквері та за його межами, влаштування фонтан, висадка чагарників та квітів.