пульS – все про Кропивницький та область.
Події Політика Соціум

«Без кисню й вентиляції». Питання будівництва і запуску приймального відділення в обласній лікарні підніматимуть на сесії

Питання щодо введення в експлуатацію приймального відділення Кіровоградської обласної лікарні, на яке вже витратили понад 25 мільйонів гривень (кошти держбюджету та обласної ради), планують підняти на найближчому сесійному засіданні Кіровоградської обласної ради.

Зазначену інформацію у коментарі пульS підтвердив заступник голови обласної ради Дмитро Лінько, який попередньо розмістив на своїй персональній сторінці у мережі facebook допис із закликом до голови ОДА Марії Чорної відреагувати на ситуацію щодо введення в експлуатацію шести нових приймальних відділень в області.

«Сьогодні середина вересня, щодня нам повідомляють про нову хвилю захворювання коронавірусом, яка насувається. Лікарні готуються до приймання нових хворих. Проте цілий ряд проблем, які ставлять під загрозу роботу нових відділень, відкриття яких ми все ще чекаємо», – пише Дмитро Лінько.

Зокрема, мова йшла і про приймальне відділення обласної лікарні, котре досі не введене в експлуатацію.

Зазначимо, що вчора, 8 вересня, на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони очільниця КНП “Кіровоградська обласна лікарня” Лариса Андрєєва повідомила: в медзакладі, наприклад, вже пів року не можуть встановити рентген-апарат, адже підрядник не видає відповідні документи.

До того ж, зараз у якості приймального відділення використовують ургентну операційну.

«За останні 10 днів біля трьох кабінетів знаходяться по 50-70 людей. Тому, забігаючи наперед, зараз ми переселяємо в ті кабінети, де можна приймати пацієнтів», – зазначала Лариса Андрєєва.

У своєму дописі заступник голови облради Дмитро Лінько підкреслює, що проектанти «не передбачили цілий ряд життєво важливих деталей, які необхідні для роботи відділення: підводка кисню, необхідна проводка електроенергії, вентиляція та інше».

Ми звернулись до нього за уточненням відносно викладеного.

«Маю цю інформацію за результатами комісій і робочих нарад. Є перестороги, які озвучувалися керівництвом обласної лікарні. Потрібно знати, чи достатньо буде кисню й електроенергії у приймальному відділенні, співставити дані, які містяться в проекті з тим, що зроблено. Але відповідей на ці питання нам не надають. Кажуть – «коли все буде завершено – передамо» та й усе. Втім, ми вже зараз бачимо, що відбувається все не так, як говориться. Сьогодні вже 9 вересня, хоча ще на початку року ми чули, що «роботи завершуються», – прокоментував Д. Лінько.

За його словами, дане питання буде підніматися на сесії Кіровоградської обласної ради, яке заплановане на 17 вересня.

Ми намагалися зв’язатися із очільником управління капітального будівництва Кіровоградської ОДА Олександром Мільто, проте станом на 16.30, телефоном цього зробити не вдалося. Отримавши коментар, одразу його опублікуємо.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
Тільки про головне коротко і по суті.