пульS – все про Кропивницький та область.
Соціум

Облагородити територію біля готелю “Київ”: Музей мистецтв розробив проект створення мистецького простору

У Кропивницькому колектив Музею мистецтв подав свій проект до участі в конкурсі “Громадський бюджет”. Так, пропонується облаштувати мистецький простір “Серце міста”, інформує пульS із посиланням на сайт e-dem.ua.

Ідея облаштування туристично-рекреаційної території біля приміщення Музею мистецтв (території, прилеглої до готельного комплексу «Київ» та до торцевої стіни будівлі музею, заг. площею приблизно 500 кв.м.) спрямована на покращення благоустрою нашого міста та цілковито відповідає європейській практиці створення компактних мистецьких комплексів, що набуває особливо актуального значення в умовах формування привабливого туристичного іміджу нашого міста та розвитку відповідної інфраструктури (…Музейна площа в Амстердамі, Музейний квартал у Відні, Баварський мистецький квартал у Мюнхені, Музейний острів у Берліні і цілий перелік інших найрізноманітніших територій формують культурний вигляд європейських міст. Музеї, які розташовані у кращих історичних спорудах на центральних вулицях та площах своєю прекрасною архітектурою прикрашають сучасні міста)”, – зазначають автори проекту.

Адреса: біля комунального закладу «Музей мистецтв Кіровоградської обласної ради» та перед готелем «Київ» до зупинки громадського транспорту: вулиця Велика Перспективна.

“Мистецький простір «Серце міста» має бути сучасно модернізованою Меккою для митців та шанувальників мистецтва та включати в себе влаштування лавок для відпочинку, сучасних оригінальних тумб для розміщення реклами культурних заходів, що відбуваються у місті, оздоблення території зеленими насадженнями, сучасне енергозберігаюче освітлення, можливе у подальшому встановлення пам’ятного знака на честь видатних митців-земляків, спеціальні вуличні меблі з врахуванням потреб людей з особливими потребами тощо. Важливим аргументом на користь створення Мистецького простору «Серце міста» є той факт, що цей простір розташований та знаходиться в центрі міста, на шляху маршруту пішохідної екскурсії як для мешканців міста та туристів з України, так і туристів з ін. країн – так званої історичної лінії міста. Перші кроки в цьому напрямку вже зроблено. Здійснено розпис торцевої сніни музею – стінопису «Серце міста». Мурал став відправною точкою збору туристів, туристичних груп, мешканців та гостей нашого міста. Це чудова фотозона та впізнаваний бренд нашого міста. Адже стінопис написаний за мотивами картини відомого місцевого художника Андрія Ліпатова «Прогулянка по Дворцовій» та зображує одну з перлин нашого міста, «Дворцову» – пішоходну вулицю з первісною архітектурою. Окрім цього облаштування туристично-рекреаційної території надасть можливість захистити прилеглу до будівлі Музею мистецтв (загальновизнаної архітектурної перлини та окраси центральної частини міста) зону від наступу сучасних забудов, які спотворюють естетичне та архітектурне обличчя нашого міста, захаращення та засмічення”, – ідеться в описі проекту.

Очікуване фінансування: 300 000 грн.

Підтримати проект можна за посиланням.

Голосування триватиме до 26.09.2021.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.
Тільки про головне коротко і по суті.