пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

Реабілітацію військових проводять у Знам’янській бальнеологічній лікарні: що входить у пакет

На Кіровоградщині на базі санаторію КП “Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня” запровадили програму короткотермінової реабілітації військовослужбовців.

Про це повідомили в адміністрації комунального підприємства обласної ради.

“Розуміючи високу потребу у фізичному та психологічному відновленні воїнів, які беруть участь в обороні України, санаторій Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня пропонує власну короткотермінову програму реабілітації опорно-рухової та неврологічної системи”, – зазначають у бальнеологічній лікарні.

На переконання досвідчених фахівців закладу, передбачені програмою заходи підійдуть як військовослужбовцям, які пройшли лікування після поранень, так і воїнам, які мають намір використати час у відпустці для покращення власного здоров’я та самопочуття, компенсувати шкоду, завдану стресом і фізичними навантаженнями.

Висококваліфікований медичний персонал санаторію, сучасне фізіотерапевтичне та бальнеологічне обладнання здатні забезпечити максимальне відновлення пацієнта за 7 днів, які триває програма.

У реабілітаційний пакет входять:

  • огляд лікаря та обстеження;
  • прийом мінеральних радонових ванн, які є м’яким протизапальним та знеболюючим засобом, нормалізують нервову діяльність, стимулюють регенеративні процеси в усьому тілі;
  • гідромасажні процедури на прісній воді, показані зокрема у стресових станах і під час нервових навантажень, за наявності проблем зі сном, підвищеного фізичного напруження, перевантажень; вода знімає навантаження з хворих органів, масаж водно-повітряними струменями знімає біль, завдяки стимуляції кровотоку поліпшуються рухові функції;
  • безконтактний гідромасаж, що посилює кровообіг, покращує транспортування кисню до м’язів, терпимість до болю, сприяє поліпшенню рухливості, підвищенню вироблення ендорфінів, зменшує стрес;
  • фізіотерапевтичні процедури за індивідуальними показаннями, класичний масаж, індивідуальна лікувальна фізкультура, заняття на тренажерах, пелоїдотерапія, фіточаї та синглетно-кисневі коктейлі, внутрішній прийом мінеральної води «Збручанська».

Вартість реабілітаційного пакету «Короткотермінова реабілітація військовослужбовців» на 7 днів включно з лікуванням, проживанням та харчуванням варіюється від 8934 до 13554 грн. (залежно від обраного класу номеру для проживання), в амбулаторному режимі (без харчування та проживання в санаторії)  –  4860 грн.

“На жаль, фінансова ситуація у країні складна, наразі не діє жодна державна або місцева бюджетна програма, яка б дозволила надавати військовим послуги пакету безкоштовно. Фінансування в межах 10-15 мільйонів гривень дозволило б лікарні протягом року відновлювати здоров’я в середньому 500 захисників”, – пояснюють в адміністрації закладу.

Довідково:

КП «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради –  багатопрофільний санаторій, який надає послуги з реабілітації та відновлюючого лікування. Здравниця має 55 – річний досвід лікування захворювань та травм опорно-рухового апарату та нервової системи з використанням природної мінеральної радонової води з місцевих джерел. Наразі заклад надає послуги з лікування та реабілітації також пацієнтам із серцево-судинними, шкірними, гінекологічними патологіями, захворюваннями шлунково-кишкового тракту, порушеннями обміну речовин, пропонує комплексну реабілітацію після інсультів, COVID і пневмонії, переломів кінцівок й операцій на суглобах тощо. Від 1968 року послугами санаторію скористалося понад 200 тисяч людей.

Контакти: