пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

Центр наукових досліджень готовий працює над нарисами про громади Кіровоградщини

Регіональний центр наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань закликає до співпраці громади Кіровоградщини. Фахівці центру готові працювати над історичними нарисами про їхні території. На цьому наголосив виконуючий обов’язки директора центру Артем Безшкуренко, звітуючи голові обласної ради Сергій Шульзі сьогодні, 22 лютого.

«Ми маємо позитивні приклади співпраці з Маловисківською, Олександрійською, Бобринецькою, Новоукраїнською, Суботцівською та Новгородківською громадами. Хочемо поширити цю роботу на всю область, тож закликаємо керівників територій долучатися до наших ініціатив, а іноді і самим ініціювати дослідження про історію свого краю», – зазначив Артем Безшкуренко.

Торік році фахівці центру створили історико-краєзнавий нарис «Освоєння і заселення Маловисківщини у 18 столітті», книгу «Маловисківщина в роки Другої світової війни. Сторінки історії», презентували дослідження біографії розвідника та сотника Армії УНР із села Глодоси Василя Недайкашу, виступили з доповіддю «Новгородка. Грудень 1943-го» та інші.