пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

У кропивницькому гуртожитку мешкають 75 переселенців, з початку війни через нього “пройшли” більше тисячі ВПО

Із дня відкриття закладу допомогу у Кропивницькому міському соціальному гуртожитку №2 отримали більше тисячі українців, змушених через російську агресію покинути рідні домівки. Для більшості з них він став тимчасовим прихистком, нині ж на постійній основі тут мешкають 75 вимушених переселенців, серед яких пенсіонери, люди з інвалідністю та діти.

Про це повідомили в прес-службі Кропивницької міської ради.

– Чи не найсерйознішим викликом стало створення гідних побутових умов для наших підопічних. За цей рік ми багато що зробили, зокрема, у санвузлах трьох житлових кімнат виконали капітальні ремонти, замінили сантехніку, встановили душові кабіни, відремонтували дві зали, в яких мешканці проводять дозвілля, завезли меблі, закупили інвентар для їдальні, в підвальному приміщенні повністю замінили систему водовідведення, встановили енергозберігаючі лампи, прилади для регулювання рівня вологи в житлових кімнатах, – розповіла директорка закладу Людмила Вознюк.

– Важливим реалізованим проєктом став капітальний ремонт і переобладнання пральні з улаштуванням додаткових душових кабін. Ближчим часом плануємо відремонтувати ще чотири санвузли. Роботи проводяться за рахунок міського бюджету, маємо повне взаєморозуміння й всебічну підтримку управління освіти. Величезну допомогу нам надають і міжнародні гуманітарні організації. Для прикладу наприкінці весни на території гуртожитку коштом благодійників мають встановити спортивний і дитячий майданчики.