пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

У Кропивницькому напрацюють остаточний перелік вулиць, які пропонуватимуть перейменувати

У вівторок, 17 травня у Кропивницькій міській раді відбулося чергове засідання
міської топонімічної комісії під головуванням секретаря міської ради Олега Колюки.

“Перед її членами стоїть важливе завдання – творення мапи українських топонімів на території Кропивницького”, – зазначають на сторінці міськради.

“Це надзвичайно відповідальна робота, – відзначив Олег Колюка, звертаючись до колег. – Громада наполегливо рухається у напрямку звільнення від назв, пов’язаних із росією чи історією комуністичного руху. Але в обласному центрі залишається понад сто таких топонімічних об’єктів. До міської ради продовжують надходити пропозиції з перейменування вулиць, провулків тощо. У той же час, топонімічна комісія не приймає поспішних рішень. Кожна пропозиція вивчається і аналізується”.

Для забезпечення можливості ефективніше здійснювати власну діяльність, комісія утворила спеціальну робочу групу, яка напрацює остаточний перелік об’єктів топоніміки, які пропонуватимуться для перейменування.

На виконання цієї роботи визначено і термін – десять днів. Після цього список буде оприлюднений для обговорення у громаді і прийняття пропозицій нових назв.

Цього дня члени комісії також ознайомилися із ходом розробки варіантів зовнішнього вигляду покажчиків назв вулиць. Цю роботу виконують Подільська і Фортечна районні у місті ради.