пульS – все про Кропивницький та область
Соціум

У Кропивницькому проінспектують усі пандуси в торговельних залах міста

Усі пандуси в торговельних закладах Кропивницького будуть проінспектовані на відповідність будівельним нормам і правилам та зручність для користування ними громадянами з інвалідністю.

Про це повідомили в прес-службі Кропивницької міської ради.

Таке рішення було прийняте на засіданні міського комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерної – транспортної інфраструктури в Кропивницького, яке відбулося сьогодні, 20 квітня, під головуванням заступника міського голови Олександра Мосіна.

– Сьогодні для людей з інвалідністю, представників маломобільних груп все ще залишається актуальною доступність транспортної, вуличної та соціальної інфраструктур, при тому, що у місті проведена значна робота по створенню безбар’єрного середовища, – відзначив Олександр Мосін. – І саме на засіданні комітету, більше половини складу якого – це люди з інвалідністю, які безпосередньо стикаються у своєму житті із побутовими незручностями, можна відверто говорити про наявні проблеми та виробити конкретні пропозиції щодо створення у місті безбар’єрного середовища.

Питання невідповідності потребам людей з інвалідністю деяких облаштованих у закладах Кропивницького пандусів порушив голова ГО «Сила духу» Олександр Переверзєв.

– Хочу звернути увагу, що спускатися, наприклад пандусом у новому торгівельному центрі по вулиці Соборній дуже ризиковано, я б запропонував керівнику закладу самому спробувати скористатися такою конструкцією і оцінити її зручність, – повідомив Олександр Переверзєв. – У той же час хочу подякувати міській раді за комунальний транспорт – він надзвичайно зручний для нас, «візочників». Користуюся ним регулярно і послуги «Соціального таксі» замовляв востаннє понад два роки назад.

Члени комітету доступності також акцентували увагу на необхідності відкриття більшої кількості громадських вбиралень на території обласного центру, пристосованих для користування людьми з інвалідністю, висловили свої пропозиції щодо роботи «Соціального таксі», громадського транспорту, доступності закладів охорони здоров’я, можливості отримання якісних комунальних послуг, облаштування зручних з’їздів з тротуарів вулицями міста.

Усі порушені питання будуть опрацьовані відповідними виконавчими органами, їхні керівники вже отримали необхідні доручення. Результати вони представлять вже на наступному засіданні комітету.