пульS – все про Кропивницький та область.
Культура Соціум Топ новини

В обласному центрі визначали директора театру Кропивницького, але переможця знову немає

Сьогодні, 18 листопада, у сесійній залі Кіровоградської обласної ради відбулося друге засідання комісії з обрання директора театру імені М.Л. Кропивницького, інформує пульS.

З-ПОМІЖ КОГО ВИЗНАЧАЛИ ДИРЕКТОРА ТЕАТРУ

Нагадаємо, на згадану посаду претендують:

  • Олексій Дорошев, який з 1988 року і до сьогодні працює актором – провідним майстром сцени обласного театру ім. М.Л. Кропивницького;
  • Сергій Компанієць, який з 2007 року до сьогодні працює як ФОП (діяльність щодо підтримання театральних і концертних заходів). Крім цього працював ведучим авторських телепрограм, був регіональним продюсером кінокомпанії «Aurora Production», головним режисером фестивалів «Кропивницький» (2017 рік) та «Вересневі самоцвіти»;
  • Євген Скрипник, який навчався на мистецькому факультеті Кіровоградського державного педагогічного університету ім. В. Винниченка. З 2009 року по теперішній час працює на посаді артиста драми обласного театру ім. М.Л. Кропивницького. За сумісництвом працював керівником вокального гуртка та ведучим телепрограм.

Зі складом комісії можна ознайомитися за посиланням.

На початку засідання присутнім зачитали лист-звернення від імені трудового колективу театру імені М.Л. Кропивницького на підтримку Олексія Дорошева. Під ним підписалися 88 працівників театру.

ЩО ОБІЦЯЛИ КАНДИДАТИ

Кандидат на посаду очільника театру Олексій Дорошев представив Програму розвитку установи на 2021-2026 роки.

“Перше, що треба зробити – провести кадровий, творчий і фінансовий аудит”, – зазначив О. Дорошев.

Він підкреслив: проживає у Кропивницькому, а відтак бюджет театру зекономить 120 тисяч гривень, які раніше виділялися як компенсація за оренду житла.

Планує приділяти увагу музею театру, щоб сприяти зв’язку акторських поколінь. Класичні твори пропонує осучаснити, розпочати пошук нових акторів і місцевих композиторів, організувати співпрацю з “іменитими режисерами і режисерами-початківцями”.

“Також нам потрібно відродити Художню раду, балет театру”, – переконаний Дорошев.

Інший кандидат на посаду очільника театру Сергій Компанієць зазначив, що “приділятиме окрему увагу для об’єднання театру й припинення “закулісних ігор” у ньому”.

“Я бачу наш театр сучасним і європейським, який співпрацюватиме з відомими драматургами. Має проводитися робота з медійниками і театральними блогерами”, – вважає С. Компанієць.

І додає:

“Театр має стати ньюзмейкером у житті області та всієї країни. На жаль, сьогодні театр Корифеїв “не на слуху”. Це питання комунікації. Сьогодні ж театр існує поза межами інформаційного простору”.

Розповів також про свій досвід організації “Вересневих самоцвітів” та фестивалю “Кропивницький”, а також зв’язки з українськими та закордонними режисерами.

Кандидат на посаду директора театру імені Кропивницького Євген Скрипник акцентував увагу присутніх на тому, що “Україна вже 8-й рік перебуває у стадії війни, а відтак театр має стояти на передовій ідейного фронту нашої держави”.

“Необхідно переосмислити художній вектор театру”, – переконаний Євген Скрипник.

Серед ключових завдань Євген Скрипник вважає отримання театром статусу “національного”. Також підкреслив, що наразі його художній склад не є повністю укомплектованим.

Репертуарну концепцію збирається примножувати та визначати новий творчий вектор театру. Ідеться про показ класики української драматургії в новітньому прочитанні, проводити експериментальні вистави.

Неймовірно важливою є взаємодія Театру з представниками театральної науки, освіти та практики, участь акторів у професійних школах, майстер-класах, семінарах”, – зазначив Скрипник.

Також планує органіузувати на базі театру акторську студію і зосередитися на новій репертуарній стратегії, збільшенні кількості та якості постановок, широкій гастрольній географії.

Окрім цього, кандидат на посаду очільника театру представив стратегію діяльності театру з детально прописаними щомісячними кроками.

ГОЛОСУВАННЯ

Визначали переможця на посаду директора театру імені Кропивницького шляхом відкритого голосування. За Олексія Дорошева проголосували чотири члени комісії, за Сергія Компанійця – нуль. За Євгена Скрипника – чотири члени комісії.

Тобто, Дорошев та Скрипник отримали рівну кількість голосів.

Відповідно, конкурс вважається таким, що не відбувся. Наразі триватимуть консультації.

Конкурс не відбувся”, – резюмував голова комісії Анатолій Войний.