Пульс Exclusive
Різне

“Взаємодія+”: перший міський Форум розвитку громадянського суспільства у Кропивницькому

Учора в Кропивницькому стартував перший міський форум розвитку громадянського суспільства у Кропивницькому з насиченою програмою, розпланованою на увесь день. Форум зібрав потужне та поважне представництво з керівників та представників громадських організацій, які працюють у Кропивницькому, членів міської та обласної громадських рад, а на онлайн-зв’язку – столичні експерти, готові ділитися своїм досвідом у розбудові громадянського суспільства.

Відкрив роботу форуму голова обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

– Сьогодні у Кропивницькому – перший міський Форум розвитку громадянського суспільства «Взаємодія+». Актуальна зустріч. Ми і до повномасштабної війни завжди акцентували увагу на партнерстві між владою і громадянським суспільством. І чимало зроблено спільними зусиллями. Повномасштабна війна, активна участь у ній волонтерських організацій, благодійних фондів, окремих релігійних громад лише довели, як важливо працювати разом. Попереду у нас – ціла низка важливих проєктів. Реалізовуватимемо їх у тісній співпраці з громадськістю. Всебічна реалізація стратегії єдності – запорука успіху, – наголосив Андрій Райкович.

З вітальним словом до учасників зібрання звернувся і заступник міського голови Олександр Мосін.

– Та робота, яка розпочалась у Кропивницькому з початком повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну продовжується і зараз, і це ті активності, які ми виконуємо спільно із вами – ми приймаємо і допомагаємо внутрішньо переміщеним особам, ми допомагаємо Збройним Силам України. Ми підтверджуємо, що обласний центр і ввесь регіон радо приймає як людей, так і бізнес — сюди можна переїздити, тут можна розгортати виробничі потужності та робочі місця і працювати.

Принагідно Олександр Мосін подякував як організаторам форуму – відділу комунікацій з громадськістю міської ради, так і його учасникам.

Робота форуму була поділена на кілька тематичних блоків. Зокрема, під час панельної дискусії щодо механізмів співпраці інститутів громадянського суспільства обговорювали Національну стратегію сприяння розвитку громадянського суспільства, керівники окремих громадських організацій ділились досвідом реалізації місцевих проєктів. Продовжилася це тема і під час панельної дискусії “Стале партнерство. Проєкти відновлення”, але вже обговорювали проєкти міжнародного донорства.

Загалом Кропивницький має потужну мережу громадських, волонтерських організацій, які взаємодіють між собою і співпрацюють з владою. Обласний центр може поділитися успішними кейсами налагодження діалогу та партнерства, організацією громадських просторів – як майданчиків для реалізації різних значущих ініціатив, розвитком волонтерського руху та реалізацією проєктів національно-патріотичного спрямування — всі ці теми також порушувалися під час форуму.

и ещё 9