Пульс Exclusive
Як є

Курирувати кінний спорт на Кіровоградщині призначали депутата облради: відкрито провадження

Коротко для розуміння ситуації щодо кінного спорту в регіоні.

На Кіровоградщині функціонує лише один кінний іподром, що знаходиться у м. Кропивницькому в мікрорайоні Масляниківки. Скакове коло, протяжність якого становить два кілометри, вважається найбільшим в Україні. При іподромі діє кінноспортивна школа. Також зареєстровано кінноспортивний комплекс «Княжий двір», де проводяться заняття з верхової їзди, здійснюється підготовка наїзників з конкуру.

(Фото з публікації “ПУЛЬС” від 29.07.2022)

Раніше директорка іподрому Вікторія Вічірко, яка фактично половину свого життя присвятила роботі з кіньми, детально розповідала про те, як розвивається «Княжий двір» у воєнний час.

(Фото з публікації “ПУЛЬС” від 29.07.2022)

Тим не менш, низка нагород і багаторічний досвід не стали аргументом для висунення на посаду керівника відокремленого підрозділу громадської організації «Всеукраїнська федерація кінного спорту України» ані пані Вікторії, ані будь-кого з цього спортивного середовища. Натомість виплила кандидатура депутата Кіровоградської обласної ради, а після зміни влади в облраді – й керівника Знам’янської бальнеологічної лікарні Андрія Табачука.

(Фото: Кіровоградська обласна рада)

Про причетність останнього до конкуру, скачок, або, принаймні, тренувань з конями, ані з відкритих джерел, ані від дотичного до цього виду спорту людей, не відомо.

Але про все по порядку.

Відповідно до Статуту, громадська організація «Всеукраїнська федерація кінного спорту України», зокрема:

  • «сприяє організації, проведенню національних, всеукраїнських турнірів з дисциплін кінного спорту, навчально-тренувальних зборів та інших заходів з кінного спорту для членів Федерації»;
  • «сприяє формуванню команди з членів Федерації для участі у міжнародних змаганнях»;
  • «сприяє будівництву та експлуатації спортивних споруд, створенню підприємств з виготовлення спортивного інвентарю, обладнання тощо».

Основою Федерації є відокремлені підрозділи, які створюються за територіальною ознакою.

Також вказується, що:

  • «Федерація має право володіти, користуватися і розпоряджатися коштами та іншим майном, яке відповідно до закону передане її членами (учасниками) або державою, набуте як членські внески, пожертвуване громадянами, підприємствами, установами та організаціями…»;
  • «доходи (прибутки) Федерації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання Федерації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами».

Крім того, отримання спортивних розрядів спортсменами в регіонах (у разі виконання нормативів) відбувається через відокремлений підрозділ Федерації, який звертається з клопотанням безпосередньо до відповідного органу державної влади в ОВА.

Трохи інша історія з фінансуванням. Наприклад, якщо спортсмени з Кіровоградщини хочуть прийняти участь у Всеукраїнських змаганнях, вони можуть претендувати на компенсацію частини витрат із місцевих бюджетів (проїзд, проживання в готелі тощо).

Нещодавно у «Всеукраїнській федерації кінного спорту України» вирішили провести кадрові зміни в частині керівників відокремлених підрозділів, а також створити такі підрозділи в областях, де до сьогодні вони не функціонували.

Ідеться про Чернівецьку та Кіровоградську області.

Відповідно до Протоколу засідання Правління ВФКСУ, керівником відокремленого підрозділу Чернівецької обрали Шешуру Ярослава Миколайовича. Управляти таким підрозділом на Кіровоградщині обрали Табачука Андрія Володимировича.

Додамо, що в спільнотах кінного спорту України піддали значній критиці спроби кадрових перетрубацій і нових призначень у регіонах. Коротка вибірка з дискусій у соцмережах (стосується не лише Чернівецької та Кіровоградської областей):

ПУЛЬС/Exclusive має в своєму розпорядженні ексклюзивні документи із засідання Правління та витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, у якому йдеться про ймовірну підробку Протоколу засідання в частині зміни відомостей про керівника – Генерального Секретаря Федерації.

Іншими словами, під питанням опинилась легітимність усіх прийнятих рішень, на основі чого Міністерство юстиції відмовило в реєстрації нових відокремлених підрозділів і, відповідно, затвердження їх керівників.

Пройдемося по кандидатах, яких затвердили, не виключено, підробленим Протоколом.

Керівником відокремленого підрозділу «Всеукраїнської федерації кінного спорту України» в Чернівецькій області призначили Ярослава Шешуру.

Відповідно до даних Громадського Руху «Чесно», він є членом ВО «Батьківщина», кілька разів балотувався від зазначеної політсили в обласну раду. Обраний депутатом Чернівецької обласної ради від ВО «Батьківщина» у 2020-му році.

(Фото: facebook-сторінка Ярослава Шешура)

Інформації у публічному доступі, яка б свідчила про його зв’язок із кінним спортом, знайти не вдалося.

Керувати новоствореним відокремленим підрозділом «Всеукраїнської федерації кінного спорту України» в Кіровоградській області призначили Андрія Табачука.

Останній, як і його колега з Чернівців, також має тісні зв’язки з ВО «Батьківщина». Безуспішно балотувався від цієї політсили в Кропивницьку міську раду в 2015-му році й Верховну Раду України в 2019-му році, а в 2020-му став депутатом Кіровоградської обласної ради від ВО «Батьківщина».

(Фото – instagram-сторінка Андрія Табачука)

Відомостей про його попередню роботу/досвід/зацікавленість кінним спортом також знайти не вдалось.

У колах представників кінного спорту розцінюють зазначені вище кадрові рішення з політичним присмаком не як звичайний збіг, а виправдану тенденцію. Кілька незалежних один від одного джерел, котрі мають безпосереднє відношення до кінного спорту, переконані, що нинішнє керівництво Федерації не випадково «підключає» керувати підрозділами в регіонах партійців «Батьківщини».

Президентом Всеукраїнської федерації кінного спорту з 2016-го року значиться Андрій Милованов. За словами Генерального секретаря ВФКС Михайла Пархомчука, який наразі оскаржує згаданий у попередніх блоках Протокол засідання Правління, наближеною до А. Милованова особою вважають керівника відокремленого підрозділу Федерації кінного спорту в Київській області Костянтина Бондарєва.

(Фото: facebook-сторінка Костянтина Бондарєва)

Останній є чинним народним депутатом від ВО «Батьківщина», а також головою Київської обласної партійної організації зазначеної політсили.

Згідно з даними Громадського руху “Чесно”, є фігурантом антикорупційного розслідування про використання персональних даних для фінансування партії.

__________

І якщо судити про ймовірну фальсифікацію Протоколу засідання Правління передчасно, зважаючи на досудове розслідування, то очевидним є факт  пріоритетності при виборі кандидатів на посади керівників певних відокремлених підрозділів Федерації кінного спорту депутатів від однієї політсили замість спортсменів і людей, справді дотичних до кінного спорту. Принаймні, на Кіровоградщині.

Андрій Клочек.

Підтримати