Пульс Exclusive
Різне

Депутатська фірма заблокувала вихід з Центрального ринку в Кропивницькому: що відомо

За словами директорки «Кооперативного ринку» Світлани Кондратюк, споруда, котра нещодавно з’явилася на виході з ринку, перекрила доступ до пожежних гідрантів.

 Про це також свідчить інформація з Генплану. На ділянці, де нині встановлено МАФ, має бути пожежний гідрант.

«Згідно Генплану, в нас передбачено чотири входи й виходи. Про це добре знають в ДСНС, адже до війни перевіряли їх стан. Бувало, й штрафували», – розповідає Світлана Кондратюк.

На місці тимчасової споруди також наявний чи то каналізаційний, чи то колекторний люк.

Із запитанням, наскільки правомірним є блокування в’їзду/виїзду з ринку для пожежних авто (а відповідно і перекриттям доступу до пожежного гідранту), ми звернулися до начальника ГУ ДСНС в області Віталія Миронюка.

Він зазначив, що рятувальники, відповідно до Законодавства, перевірки за цим об’єктом наразі не здійснюють, адже не мають контролюючих повноважень – «лише запобігання».

Тому порадив звертатися «до органу місцевого самоврядування, замовника або проектанта».

Земельна ділянка площею 30 «квадратів» навпроти супермаркету «АТБ», знаходиться у комунальній власності.

Проте, згідно з даними Реєстру речових прав на нерухоме майно, орендує її в Кропивницької міської ради підприємство “КІРОВОГРАД-ТРЕЙДІНГ-БУД».

Договір оренди, підписаний за результатами земельного аукціону в 2018-му році, дійсний до 2028 року. Ділянку віддали в користування для провадження комерційної діяльності на 10 років.

Межі земельної ділянки, яку міська рада виставляла на аукціон, не погоджувалися з юридичною особою «Підприємство «Кооперативний ринок» Кіровоградської обласної спілки споживчих товариств». Принаймні, так кажуть у дирекції ринку.

Річна орендна плата, відповідно до відомостей з Витягу, складає 21 866 гривень, тобто близько 1900 гривень на місяць.

Серед власників фірми-орендаря, на ділянці якої заблокували вихід з ринку, – Федішова Ірина Вячеславівна, Кусков Павло Михайлович та Овчінніков Дмитро Павлович. Останній є депутатом Кропивницької міської ради від партії «Рідне місто».

Працівники ринку не виключають звернення до Кропивницької міської ради з вимогою врегулювати питання.

Нагадаємо: нещодавно територію біля зупинки Центрального ринку обгородили парканом. Як з’ясувалося, ділянку тривалий час орендувала фірма ексдепутата й члена виконавчого комітету Кропивницької міської ради. В 2023 році, отримавши містобудівну документацію, землю продали новим власникам.

Інші, пов’язні з ексдепутатом торгові об’єкти, знаходяться по сусідству з ділянкою, де встановила МАФ фірма вже чинного депутата міської ради.  

Читайте також: «Лісопарк у «приватній власності»? Зелену зону біля річки обгородили парканом».

Підтримати