Індустріальний парк “Олександрія”, що на Кіровоградщині, виключили з Рєстру індустріальних (промислових) парків.
Про це інформує пульS із посиланням на розпорядження Кабміну від 20 травня.
За деталями ми звернулися до очільника управління економіки Олександрійської міської ради Ростислава Черевашка, проте жодної інформації він не надав, мовляв, не звик подібні речі коментувати телефоном.
При цьому підкреслив, що від “коментарів не відмовляється“.
пульS з’ясує особливості й наслідки зазначеного рішення Кабміну для Олександрії і додасть ці дані в публікацію.
ОНОВЛЕНО.
За словами заступника міського голови Олександрії Юрія Шклярука, міська рада сама попередньо звернулась до відповідних органів з метою змінити концпецію індустріального парку. Згідно процедури, спочатку відбувається виключення ІП з Реєстру, а вже потім проходить захист нової концепції та, відповідно, включення.
ЧОМУ КОНЦЕПЦІЮ ВИРІШИЛИ ЗМІНИТИ
“Ми не бачили доцільності й можливості реалізації індустріального парку в тій концепції (та на тій локації), у якій він був затверджений у минулі роки, тому що на території колишнього ІП “Олександрія” наявна велика кількість обмежувальних факторів”, – пояснює Юрій Шклярук.
Ідеться, зокрема, про велику кількість високовольтних ліній електромереж на ділянці, що неминуче призвело б до складнощів при здійсненні капітального будівництва.
“Там є охоронна зона під лініями електропередач і сміттєзвалище будівельних матеріалів. Площа ділянки парку, де забудова була б можлива складає усього близько 9 га”, – конкретизує заступник міського голови з економічних питань.
І додає: cтворення індустріального парку за попередньою концепцією потребувало б суттєвих фінансових вкладень від держави у кілька десятків мільйонів гривень.
ЩО ПЛАНУЮТЬ РОБИТИ ДАЛІ
У міській раді вирішили створити індустріальний парк на базі земельної ділянки, де нині базуються два великі місцеві підприємства.
“Там вже є адміністративні й виробничі будівлі й площі, комунікації, дороги, газ, електрика, вода тощо. Тому хочемо створити нову концепцію ІП. Навіщо витрачати величезні державні кошти, якщо в нас вже є на території міста база, щоб прийняти до себе релоковані підприємства. Наприклад, з тимчасово окупованих областей, або з регіонів, де ведуться бойові дії”, – каже Юрій Шклярук.
Розробка й захист нової концпеції індустріального парку займе близько 6 місяців.