Пульс Exclusive
Різне

“Буде нова концепція”. В Олександрійській міськраді прокоментували виключення Кабміном індустріального парку з Реєстру промислових

На Кіровоградщині в Олександрійській міській раді прокоментували нещодавне розпорядження Кабміну щодо виключення індустріального парку “Олександрія” з Реєстру індустріальних (промислових) парків.

Зазначене рішення було погоджене Кабінетом Міністрів 20 травня.

За словами заступника міського голови Олександрії Юрія Шклярука, міська рада сама попередньо звернулась до відповідних органів з метою змінити концпецію індустріального парку. Згідно процедури, спочатку відбувається виключення ІП з Реєстру, а вже потім проходить захист нової концепції та, відповідно, включення.

ЧОМУ КОНЦЕПЦІЮ ВИРІШИЛИ ЗМІНИТИ

“Ми не бачили доцільності й можливості реалізації індустріального парку в тій концепції (та на тій локації), у якій він був затверджений у минулі роки, тому що на території колишнього ІП “Олександрія” наявна велика кількість обмежувальних факторів”, – пояснює Юрій Шклярук.

Ідеться, зокрема, про велику кількість високовольтних ліній електромереж на ділянці, що неминуче призвело б до складнощів при здійсненні капітального будівництва.

“Там є охоронна зона під лініями електропередач і сміттєзвалище будівельних матеріалів. Площа ділянки парку, де забудова була б можлива складає усього близько 9 га”, – конкретизує заступник міського голови з економічних питань.

І додає: cтворення індустріального парку за попередньою концепцією потребувало б суттєвих фінансових вкладень від держави у кілька десятків мільйонів гривень.

ЩО ПЛАНУЮТЬ РОБИТИ ДАЛІ

У міській раді вирішили створити індустріальний парк на базі земельної ділянки, де нині базуються два великі місцеві підприємства.

“Там вже є адміністративні й виробничі будівлі й площі, комунікації, дороги, газ, електрика, вода тощо. Тому хочемо створити нову концепцію ІП. Навіщо витрачати величезні державні кошти, якщо в нас вже є на території міста база, щоб прийняти до себе релоковані підприємства. Наприклад, з тимчасово окупованих областей, або з регіонів, де ведуться бойові дії”, – каже Юрій Шклярук.

Розробка й захист нової концпеції індустріального парку займе близько 6 місяців.

Фото: “PromPolitInfo”.