Пульс Exclusive
Різне

Не “установа”, а “заклад”. В облраді визначились із правовою аргументацією проведення конкурсу на посаду директора театру

Сьогодні, 14 вересня, у Кіровоградській обласній раді провели конкурс на посаду директора Театру Корифеїв. Попри численні заклики колективу на підтримку діючого очільника закладу В’ячеслава Вандрашека й наявність у нього відповідного контракту (відповідно до ЗУ “Про воєнний стан”), конкурс таки відбувся. Конкурсна комісія, до складу якої не увійшов жоден митець з Кіровоградщини, визначила переможця. Ним став режисер, який наразі працює в столиці, – Сергій Корнієнко.

Нагадаємо, у своєму листі Міністерство культури та інформаційної політики України зазначило, що ані в облради, ані в структурного підрозділу ОВА немає підстав для розірвання контракту з чинним директором закладу.

Журналісти видання “Без купюр” днями цікавилися в голови обласної ради Юрія Дрозда, яким чином обласна рада збирається, в разі призначення нового директора за результатами конкурсу, забезпечити трудові права чинного директора Вячеслава Вандрашека, призначеного на період воєнного стану. Або ж на якій підставі збирається його звільнити без порушення законодавства. Однак конкретної відповіді не отримали.

Сьогодні керівник апарату обласної ради Павло Топчій під публікацією на офіційній сторінці облради про обрання конкурсною комісією нового директора театру розповів “про юридичну складову процесу”. Коментар наводимо без змін:

“01.12.2022 року головою обласної ради Шульгою С.П. було прийнято розпорядження # 245. У цей же день між Кіровоградською обласною радою в особі голови Шульги С.П. і Вандрашеком В.П. було укладено контракт. Відповідно до пункту 6.1. цього контракту, він діє з 01 грудня 2022 року відповідно до частин 5-7 статті 10 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», до вирішення питання про призначення Керівника в установленому порядку. Відповідно до частини 5 статті 10 У період дії воєнного стану особи призначаються на посади державної служби, посади в органах місцевого самоврядування, посади керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки, комунальних підприємств, установ, організацій керівником державної служби або суб’єктом призначення, сільським, селищним, міським головою, головою районної, районної у місті, обласної ради, начальником відповідної військової адміністрації без конкурсного відбору, обов’язковість якого передбачена законом, на підставі поданої заяви, заповненої особової картки встановленого зразка та документів, що підтверджують наявність у таких осіб громадянства України, освіти та досвіду роботи згідно з вимогами законодавства, встановленими щодо відповідних посад. Тобто призначати без конкурсу у період дії воєнного стану голова обласної ради може лише керівників комунальних підприємств, установ і організацій. Про право призначати керівників комунальних ЗАКЛАДІВ, а саме комунальним закладом є «Кіровоградський академічний обласний український музично-драматичний театр їм. М.Л. Кропивницького» законодавець не зазначив. Виходячи з цього порядок призначення керівників комунальних закладів у сфері культури регламентується Законом України «Про культуру». Саме цей закон і передбачає проведення конкурсу”.

За словами посадовця, театр є не установою, а закладом. А про “заклад законодавець не зазначив”.

У той же час, академічний тлумачник словник української мови визначає “заклад” як “установу”.

Судове засідання за позовом В’ячеслава Вандрашека призначене на 20 вересня.

Більш детально про те, що відбувається навколо кадрових призначень (зокрема, директору театру) в області зі зміною влади в обласній раді, ми писали тут. Інтерв’ю з директором Театру Корифеїв, який неодноразово заявляв про тиск, – за посиланням.