пульS – все про Кропивницький та область
Політика

Перше судове засідання за позовом Шульги до Кіровоградської облради відбулося у Кропивницькому

Сьогодні, 8 серпня, в Кіровоградському окружному адміністративному суді відбулося перше засідання за позовом екс-голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги до облради за незаконне, на його думку, звільнення під час позачергової сесії 25 квітня.

Справу веде суддя Світлана Дегтярьова.

Сторони озвучили свої позиції.

Раніше суд виніс ухвалу про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін, однак сьогодні виніс нову ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

«(…) Суд вважає, що дану справу недоцільно розглядати за правилами спрощеного позовного провадження (…). Суд ухвалив продовжити розгляд справи за правилами загального позовного провадження суддею Дегтярьовою одноособово», – сказано в ухвалі.

Підготовче судове засідання суд призначив на 30 серпня.

Інтереси обласної ради в суді представляє Артем Фенько.

Нагадаємо, 25 квітня 2023 року фракції «Європейська Солідарність», «Батьківщина» та «За майбутнє» не з’явилися на XV сесію, призначену тодішнім головою облради Сергієм Шульгою. Натомість провели свою – XVI позачергову сесію, на якій проголосували за звільнення голови обласної ради. Бути головуючим уповноважили тоді депутата від «За майбутнє» Олександра Горбунова. На тій же сесії обранці від зазначених політсил висунули й підтримали кандидатуру на голову облради Юрія Дрозда.

Власне, легітимність позачергової сесії та ухвалене рішення про зняття й оскаржує Сергій Шульга.